برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید: 02188830031|info@pumpsab.ir
بوستر پمپ آبرسانی و خرید بوستر ۱۳۹۷-۱-۲۸ ۰۹:۴۷:۴۲ +۰۰:۰۰

بوستر پمپ آبرسانی و خرید بوستر پمپ آبرسانی

فروش و خرید بوستر پمپ آبرسانی – بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر افقی  – لیست قیمت خرید بوستر پمپ آبرسانی – خدمات خرید بوستر پمپ آبرسانی

پایا گسترش خورشید تابان نمایندگی بوستر پمپ آبرسانی و خرید بوستر پمپ آبرسانی

تعریف بوستر پمپ آبرسانی

بوستر پمپ آبرسانی سیستمی است که به منظور افزایش فشار مایع به کار گرفته میشودر،  این سیستم به  مانند کمپرسور گاز می باشد که به طور ساده از مرحله فشرده سازی (متراکم نمودن سیال) بهره می جوید .بوستر پمپ آبرسانی برای انتقال سیال با فشار بالا ، افزایش فشار سیال به کار میرود.

تعریف دیگر بوستر پمپ آبرسانی  دستگاهی است از مجموع چند الکتروپمپ که به صورت موازی به همدیگر متصل هستند تا مجموع آب مصرفی و فشار آب سیستم را افزایش دهد.

قسمتهای اصلی یک بوستر پمپ آبرسانی شامل:

 • الکتروپمپ ها
 • شاسی اصلی
 • کلکتور دهش
 • کلکتور مکش
 • منبع دیافراگمی مناسب
 • تابلو فرمان

خرید بوستر پمپ آبرسانی

بوستر پمپ آبرسانی : این بوستر پمپ برای مکان هایی که فشار بالای آب مصرفی مورد نیاز باشد و همچنین مجتمع مسکونی، بیمارستان ها، مجموعه های ورزشی و…کاربرد دارد و بر اساس تعداد طبقات و واحدها و میزان هِد و دبی مورد نیاز سیستم بوستر طراحی و محاسبه می شود و در خرید پمپ آب آبرسانی تاثیر میگذارد.

فاکتور های مهم در طراحی بوستر پمپ آبرسانی

بوستر پمپ های آبرسانی از نظر کنترل فشار آب به ۳ دسته تقسیم می شود:

 1. بوستر پمپ آبرسانی دور ثابت
 2. بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر
 3. بوستر پمپ آبرسانی دیزلی

بوستر پمپ آبرسانی دور ثابت

وظیفه بوستر پمپ های آبرسانی دور ثابت نگهداشتن فشار سیستم بالاتر از میزان فشار حداقلی است که برای دبی مورد نیاز است.
این بوستر پمپ ها در همه ی سیستم های آتشنشانی و در برخی از موارد در سیستم های آبرسانی استفاده می شود و خرید آن بسیار زیاد است

خرید بوستر پمپ آبرسانی مزایای بسایر زیادی دارد

بوستر پمپ آبرسانی
بوستر پمپ آبرسانی دور متغیرافقی لوارا اصل
لیست قیمت
دانلود کاتالوگ

نحوه انتخاب و خرید بوستر پمپ آبرسانی

در مورد نحوه ی خرید بوستر پمپ آبرسانی نکاتی را باید توجه نمود

چناچه این نکات رعایت شود خرید بوستر پمپ  متناسب با نیاز مصرف کننده و همچنین محصول خریداری شده با کیفیت مطلوب باشد.
نکاتی که باید هنگام خرید بوستر پمپ آبرسانی مد نظر داشت به این قرار است:

 1.  هِد و دبی مورد نیاز
 2.  نوع الکتروپمپ مورد استفاده در بوستر پمپ آبرسانی
 3. تابلو کنترل فرمان
 4.  خرید نوع بوستر پمپ آبرسانی (دور ثابت یا دور متغیر)

این نکات از مهمترین نکاتی است که باید در موقع خرید بوستر پمپ آبرسانی توجه داشت. از اینرو در خرید بوستر پمپ آبرسانی همانند خرید محصولات دیگر باید نکاتی را که در بالا ذکر گردید مورد توجه قرار داشت.
اگر هنگام خرید بوستر پمپ آبرسانی به نکات گفته شده توجه نگردد،باعث می شود علاوه بر اینکه محصول خریداری شده از نظر کارایی مورد نظر مطلوب نباشد ، بلکه موجب آسیب دیدن الکتروپمپ ها و شبکه بوستر پمپ آبرسانی می گردد. پس خرید بوستر پمپ آبرسانی طبق رعایت نکات گفته شد می تواند نیاز مورد نظر مصرف کننده را مرتفع سازد. پس از خرید بوستر پمپ آبرسانی با مراجعه به افراد متخصص عمل نصب و راه اندازی بوستر پمپ آبرسانی خریداری شده را به طور صحیح انجام گیرد.
خرید بوستر پمپ آبرسانی امروزه در همه ساختمانهایی که جمعیت زیادی دارند و همچنین مجتمع های بزرگ و… امری اجتناب ناپذیر است.
هنگام خرید بوستر پمپ آبرسانی مهمترین نکته این است که کاربری مورد نظر چه می باشد و باتوجه به آن نوع بوستر پمپ آبرسانی مشخص گردد.
برای خرید بوستر پمپ آبرسانی الکتروپمپ ها با توجه به هِد و دبی مورد نیاز انتخاب می شوند.عمل خرید بوستر پمپ آبرسانی می تواند در صورت نداشتن اطلاعات کافی. توسط مشاوره کارشناسان این محصول انجام گیرد که با توجه به اطلاعات بالای این کارشناسان میتوان نتیجه خوبی از خرید بوستر پمپ آبرسانی گرفت.
خرید بوستر پمپ آبرسانی به منظور تامین فشار آب مورد نیاز مخصوصا در مجتمع های بزرگ مسکونی،تجاری – اداری ، مجموعه های ورزشی و …انجام می گیرد.

هنگام خرید بوستر پمپ آبرسانی بهتر است نوع بوستر پمپ دور متغیر باشد

تا با توجه به مزیت هایش نسبت به بوستر پمپ دور ثابت ، نتیجه خرید بوستر پمپ آبرسانی رضایت بخش باشد.
می توان گفت خرید بوستر پمپ آبرسانی جزء لاینفک تاسیسات امروز به خصوص در کلان شهرها می باشد. با این اوصاف خرید بوستر پمپ آبرسانی در ساختمانها و مکانهای شلوغ و پر جمعیت امروز نیاز اساسی و اصلی می باشد.
خرید بوستر پمپ آبرسانی برای هر مکانی که مورد نظر باشد باید مشخصات آنجا را اعم از کاربری میزان مصرف آب که مهمترین فاکتورها در انتخاب و خرید بوستر پمپ آبرسانی می باشد در نظر گرفته شود.

خرید بوستر پمپ آبرسانی
خرید انواع بوستر پمپ آبرسانی
خرید بهترین و برترین برند بوستر پمپ آبرسانی

محصولات بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر افقی لوارا ( LOWARA)

بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر افقی لوارا اصل

بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر افقی لوارا اصل مدل ۲PGKTE+5H08+80Lit

بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر افقی لوارا اصل

بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر افقی لوارا اصل مدل ۲PGKTE+3HM 08S+80Lit

بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر افقی لوارا اصل

بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر افقی لوارا اصل مدل ۲PGKTE+3HM 09S+80Lit

بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر افقی لوارا اصل

بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر افقی لوارا اصل مدل ۲PGKTE+10HM 05+80Lit

بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر افقی لوارا اصل

بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر افقی لوارا اصل مدل ۲PGKTE+10HM 06+80Lit

بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر افقی لوارا اصل

بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر افقی لوارا اصل مدل ۲PGKTE+10HM 07+80Lit

سوالات متداول و دانستنی های بوستر پمپ آبرسانی و خرید بوستر پمپ آبرسانی

نحوه ی محاسبه بوستر پمپ های آبرسانی و آتش نشانی:

با توجه به این که میزان مصرف آب دائما در حال تغییر است و هیچ گونه الگوی خاصی برای مصرف وجود ندارد، از این رو با افزایش یا کاهش مصرف آب میزان فشار آب داخل لوله ها دائما در حال تغییر می باشد و این تغییرات مشکلاتی را در سیستم های آبرسانی به وجود می آورد به طوری که افزایش ناگهانی فشار آب ممکن است موجب آسیب دیدن شیرآلات و لوله ها شود و کاهش فشار نیز باعث قطع آب در بعضی از نقاط شهر یا ساختمان ها گردد. معمولا برای تامین فشار کنترل شده آب در یک سیستم پمپاژ، از بوسترپمپ استفاده می شود.در مصارف آب شهری، حداقل مصرف ساعتی آب تقریبا معادل ۲۰% حداکثر مصرف ساعتی آن است. لذا پس از تعیین حداکثر مصرف ساعتی آب ساختمان، تعداد و ظرفیت الکتروپمپ های بوسترپمپ به گونه ای تعیین می گردد که در حداقل مصرف ساعتی آب بخشی از ظرفیت یکی از الکتروپمپ ها، آب مورد نیاز را تامین نماید و در حداکثر مصرف ساعتی،‌مجموعه الکتروپمپ ها جوابگوی حداکثر مصرف ساختمان باشند. برای ساختمان های با مصرف متوسط آب، انتخاب یک بوسترپمپ با دو یا سه الکتروپمپ مشابه انتخاب معقولی است. ظرفیت هر یک از الکتروپمپ ها بستگی به تعداد الکتروپمپ های انتخابی دارد و از فرمولQ/N= q به دست می آید که در آن (Q) حداکثر مصرف ساعتی ساختمان و N تعداد الکتروپمپ های اصلی بدون پیش بینی الکتروپمپ رزرو است. تحت این شرایط در صورت خرابی یکی از الکتروپمپ ها، بقیه الکتروپمپ ها قادر به تامین حداکثر مصرف ساعتی آب در فشار بوسترپمپ نخواهند بود، لذا یک دستگاه الکتروپمپ مشابه به عنوان الکتروپمپ رزرو، به تعداد الکتروپمپ ها افزوده می گردد که به صورت نوبتی مشابه سایر الکتروپمپ های بوسترپمپ کار می کند.تعیین ظرفیت و مشخصات بوسترپمپ های آتش نشانی:
یکی دیگر از انواع بوسترپمپ هایی که در ساختمان ها و صنایع مورد استفاده دارد، بوسترپمپ آتش نشانی است که در انواع تک پمپه و چند پمپه با الکتروپمپ پیشرو و یا بدون الکتروپمپ پیشرو ساخته می شوند. ظرفیت بوسترپمپ های آتش نشانی بستگی به نوع وسایل اطفای حریق آبی مورد استفاده در ساختمان دارد. بر اساس استاندارد N.F.P.A در ساختمان های مجهز به جعبه آتش نشانی ظرفیت بوسترپمپ بر مبنای مصرف ۵۰ گالن آب در دقیقه برای هر جعبه و استفاده همزمان از دو جعبه آتش نشانی تعیین می گردد. برای اماکن مجهز به هیدرانت آتش نشانی حداقل ظرفیت بوسترپمپ ۵۰۰ گالن در دقیقه در نظر گرفته می شود.
الکتروپمپ های بوسترپمپ آتش نشانی باید به گونه ای انتخاب شوند تا در هر زمان آب مورد نیاز با فشار لازم در خروجی بالاترین وسیله اطفای حریق وجود داشته باشد. مقدار این فشار در استانداردهای آمریکایی و اروپایی به ترتیب ۶۰ و۴۵ پوند بر اینچ مربع معادل ۴ و ۳ اتمسفر است.

تعیین ظرفیت و مشخصات بوسترپمپ های مشترک آبرسانی و آتش نشانی
برد کنترل میکروپروسسوری این شرکت قابلیت برنامه ریزی برای کنترل و فرمان بوسترپمپ های مشترک آبرسانی و آتش نشانی (دو منظوره) را دارد
این بوسترپمپ ها در مواقعی که اختلاف فشار و دبی بوسترپمپ های آبرسانی و آتش نشانی زیاد نباشد، کاربرد دارد.
حداقل فشار و حداکثر ظرفیت بوسترپمپ مشترک براساس بیشترین مقدار آن در مقایسه با دو سیستم با یکدیگر انتخاب می شود.نتخاب حجم منبع دیافراگمی:
بهترین انتخاب حجم منبع دیافراگمی برای آب مصرفی بر مبنای ۱۵ بار در ساعت روشن و خاموش شدن هر یک از الکتروپمپ های اصلی بوسترپمپ در حداکثر مصرف ساعتی آب ساختمان می باشد. بر این مبنا ظرفیت مفید منبع دیافراگمی از فرمول به دست می آید و ظرفیت نامی منبع دیافراگمی (q/n= v) با توجه به راندمان آن ( ) از فرمول قابل محاسبه است. راندمان منبع دیافراگمی، درصد حجم ذخیره آب در حد فاصل حداقل و حداکثر فشار سیسیتم نسبت به حجم نامی آن می باشد.

H = h1 + h2 + h3 + h4 (متر آب)
h1 : ارتفاع عمودی از دهانه بوستر پمپ تا شیر دورترین وسیله بهداشتی (از جدول تعیین حداکثر مصرف آب ساختمان) بر حسب متر.
h2 : حاصلضرب طول دورترین و پرفشارترین مسیر رفت آب (L) از مخزن آب تا بالاترین وسیله بهداشتی در عدد ۰٫۱۶۵ :
h2 : L x 0.165
h3 : فشار مورد نیاز در پشت شیر بالاترین وسیله بهداشتی
h4 : فاصله عمودی از دهانه لوله مکش مخزن ذخیره آب تا دهانه مکش بوستر پمپ
در آخر با توجه به هد و دبی بدست آمده از روی نمودار همپوشانی پمپ که برای هر کارخانه منحصر بفرد است و تلاقی این دو مقدار در منحنی مدل پمپ را انتخاب می کنیم.

محاسن و مزایای بوسترپمپ های دور ثابت و دور متغیر:

۱-بوسترپمپ های دو یا چند پمپه این شرکت به یک تابلوی برق مجهز میباشد که دارای مدار فرمان و قدرت است . مدارفرمان تابلوی برق دارای برد کنترل مجهز به سیستم هوشمند الکترونیکی قابل برنامه ریزی است .
۲-در هر برد کنترل علاوه بر امکان راه اندازی دستی هر یک از الکترو پمپ ها و مجموعه الکترو پمپ ها تا شش الکتروپمپ ،توانایی راه اندازی و کنترل اتوماتیک الکترو پمپها وجود دارد.
۳- در مدار قدرت از تجهیزات تابلویی با مشخصات مورد نیاز از جمله کلید اصلی برای قطع و وصل جریان برق ورودی تابلو ،کلیدهای فرعی برای قطع و وصل جریان برق هر یک از الکترو پمپ ها ، کنتاکتورها و کلیدهای حرارتی جهت امکان قطع و وصل اتوماتیک جریان برق الکترو پمپ ها از طریق مدار فرمان ، بی متال ها برای کنترل بار اضافی الکترو پمپ ها و ترمینال های مناسب استفاده شده است .
۴-کار نوبتی الکترو پمپ ها که موجب میگردد در طول عمر بوسترپمپ ، کلیه الکتروپمپ های تشکیل دهنده آن به یک میزان کار کنند .

۵-امکان از مدار خارج کردن هر یک ازالکترو پمپ های بوسترپمپ جهت تعمیر بدون تأثیر در برنامه کنترل و عملکرد سایر الکترو پمپ های بوسترپمپ وجود دارد .
۶- سیستم جلوگیری از هدر رفتن آب ناشی از نشتی در شبکه مصرف به دلیل بروز خرابی در لوله کشی و یا افزایش بیش از حد مصرف آب پیش بینی گردیده است .

۷-قابلیت برنامه ریزی و امکان تغییر محتوای برنامه برای حصول شرایط ایده آل مصرف آب
۸-یکی از بارزترین ویژگیهای بوسترپمپ های این شرکت سیستم عیب یاب اتوماتیک پیش بینی شده در برد کنترل تابلویبرق آن بشرح زیر است :
مدار فرمان سیستم مجهز به یک چراغ سون سیگمنت است که در حالت عملکرد اتوماتیک بوستر پمپ ، کار نرمال آن را با حرف O روشن نشان میدهد . در صورتی که عیبی در مدار کنترل و فرمان تابلوی برق و یا تجهیزات تابلویی به کار رفته درآن بروز کند، همچنین زمانی که سطح آب منبع ذخیره به حد شناور برقی کنترل حداقل سطح برسد ویا شناور برقی دچار اشکال شود ، چراغ مذکور با کدهای خرابی خاص ازحروف Aالی Z و اعداد ۰ الی ۹ به صورت چشمک زن نوع عیب را اعلام میدارد.

انتقال انرژی در سیال که در توربوپمپ ها توسط پروانه صورت می گیرد، موجب تولید یک سری نیروهای هیدرولیکی می گردد که این نیروها در دو جهت شعاعی و محوری به اجزای گردنده پمپ (پروانه و شافت) وارد آمده و به وسیله بیرینگ ها به پوسته ثابت پمپ منتقل می شوند. این نیروها ناشی از تغییر جهت و امتداد سرعت و مقدار فشار سیال از ابتدای ورود به پروانه تا خروج از پمپ در قسمت های مختلف پمپ هستند و بسته به شرایط کار پمپ (تغییرات دبی و هد) ممکن است مقادیر و جهات مختلفی داشته باشند. این نیروها را می توان به دو دسته نیروهای شعاعی و محوری تقسیم نمود.
نیروهای شعاعی: در پمپ های سانتریفیوژ، سیال پس از خروج از پروانه و یا دیفیوزر به داخل یه جمع کننده وارد می شود و پس از جمع شدن از دهانه خروجی آن به بیرون هدایت می گردد. در صورتی که فشار استاتیک سیال در طول مسیر به تدریج تغییر یابد، فشار متغیری حول شافت بوجود خواهد آمد. اختلاف فشار در دو نقطه مقابل نسبت به محور، سبب ایجاد نیرویی می شود که به نیروی شعاعی معروف است.
در حالت کلی طراحی جمع کننده به طریقی صورت می گیرد که در دبی نقطه طراحی، نیروی شعاعی کمترین مقدار خود را داشته باشد. اما در دبی هایی غیر نقطه کاری، مقدار این نیرو ممکن است زیاد شود. بطور کلی در یک پمپ سانتریفیوژ میزان نیروی شعاعی به شکل ظرف جمع کننده و دبی عبوری از پمپ بستگی دارد.

در مقاله قبل پیرامون نیروهای اعمال شده به پمپ سانتریفیوژ در هنگام کار، به نیروهای شعاعی اشاره شده و رابطه ای برای محاسبه آن پیشنهاد گردید. در این مقاله به نوع دوم نیروهای وارد شده به پمپ که به نام نیروهای محوری معروف هستند اشاره خواهد شد.
برآیند همه نیروهایی که بر روی مجموعه در حال چرخش پمپ، در جهت محور ایجاد می گردد به نیروی محوری معروف است. در پمپ های سانتریفیوژ به دلیل وجود فاصله خالی بین قطعه ثابت و پروانه، فشار خروجی سیال به صفحه پشتی پروانه منتقل می شود. بعلت آنکه فشار در پشت پروانه به مراتب از فشار در قسمت جلوی آن بیشتر است نیروهای وارد به پروانه در راستای محور پروانه همدیگر را خنثی نمی کنند و نیرویی در راستای محور پروانه و بطرف دهانه مکش به پروانه وارد می شود.
همچنین در شروع راه اندازی و تا زمان رسیدن به سرعت نامی پمپ، ممکن است گردابه هایی در داخل محفظه پمپ شکل بگیرند که این گردابه ها می توانند نیروهایی اضافه را در راستای شافت پمپ ایجاد نمایند که از این نیروها هم بعنوان نیروی محوری یاد می گردد.
نیروهای محوری ایجاد شده بایستی توسط مکانیزمی دفع گردند در غیر این صورت اجزای پمپ پس از گذشت مدت زمان اندکی کارایی خود را از دست خواهند داد.

از زمان خرید پمپ تا زمان از رده خارج کردن آن، همواره هزینه هایی صرف سیستم پمپ و پمپاژ می شود. این هزینه ها را می توان به دسته های متنوعی تقسیم نمود.
به صورت سنتی به هنگام انتخاب پمپ، تنها هزینه های خرید، نصب و راه اندازی آن توسط مشتری محاسبه می گردد و معمولاً مجموع این هزینه ها از طرف مشتری بعنوان معیار انتخاب و خرید پمپ مطرح می گردد. حال آنکه علاوه بر هزینه های یاد شده، هزینه های دیگری نیز از زمان خرید تا از رده خارج کردن پمپ وجود خواهند داشت. این هزینه ها را می توان در قالب زیر دسته بندی نمود:
Cin = هزینه های اولیه
Cinst = هزینه های نصب
Ce = هزینه های انرژی
Cop = هزینه های کارکرد
Cmain = هزینه های تعمیر و نگهداری
Cdt = هزینه های عدم کارکرد
Cc = هزینه های زیست محیطی
Cv = هزینه های از رده خارج کردن

در شماره پیشین از مقالات آنلاین، بیان شد که از ابتدای روند خرید یک پمپ تا زمان از رده خارج کردن آن یک سری هزینه های از طرف خریدار پرداخت می گردد. به مجموع این هزینه ها، هزینه های دوره مصرف پمپ اطلاق می شود. در این مقاله به بررسی مهمترین موارد از مجموع هزینه های دوره مصرف پمپ پرداخته می شود.
از بین تمام هزینه هایی که بعنوان هزینه های دوره مصرف از آن ها یاد شد، مهمترین عوامل هزینه های مربوط به تامین انرژی (مصرف برق پمپ) و تعمیرات و نگهداری پمپ می باشد که بخش قابل توجهی از کل هزینه های دوره مصرف را شامل می شوند.
این در حالی است که بسیاری از خریداران گمان می کنند عمده هزینه پرداختی آن ها برای یک دوره کارکرد پمپ، هزینه اولیه خرید پمپ است. حال آنکه برق مصرفی پمپ در طی زمان کارکرد آن پس از گذشت چندین سال از عمر پمپ، بیشترین هزینه ای است که هزینه های مربوط به دوره مصرف پمپ را شامل می شود.
خدمات پمپ 100%
خدمات بوستر پمپ 100%
تجهیزات جانبی پمپ 100%
منابع تحت فشار 100%

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، خیابان طالقانی، بعد از خیابان مفتح، پاساژ دانش، طبقه سوم، واحد ۱۰

TELL: 88830031-32

Fax : 88310746

website: www[at]pumpsab[dot]ir

website: www.pumpsab.ir