بوستر پمپ لوارا اصل

فروش بوستر پمپ لوارا اصل/ عرضه انواع بوستر پمپ لوارا اصل/لیست قیمت بوستر پمپ لوارا اصل/خدمات بوستر پمپ لوارا اصل/مشخصات بوستر پمپ لوارا اصل

بازرگانی پایا گسترش خورشید تابان نمایندگی بوستر پمپ لوارا اصل

محصولات لوارا از جمله معروفترین و با کیفیت ترین محصولات گروه پمپاژ سیال موجود در بازار ایران می باشد.بوستر پمپ های لوارا با 36 ماه گارانتی توسط این واحد صنعتی ساخته شده و عرضه میگردند.سری HM و SV محصولات لوارا قابلیت بوستر شدن را دارند.

بوسترپمپ ها یا بوستر ست ها ، مجموعه های صنعتی هستند که با ترکیب موازی 2 و یا تعداد بیشتری از پمپها ، باعث افزایش عملکرد تک پمپها می شوند.

هد بوستر پمپ (بوستر ست) همان هد هر یک از پمپها بوده و دبی ، مجموع دبی های هریک از پمپ ها می باشد.

قسمتهای اصلی یک بوسترپمپ شامل: الکتروپمپ ها، شاسی اصلی، کلکتور دهش،کلکتور مکش،منبع دیافراگمی مناسب و تابلو فرمان می باشد.

اصلی ترین قسمت بوستر پمپ ها:پمپ و تابلوی کنترل و فرمان آن است.

بوسترپمپ های آب از نظر کنترل فشار آب به چند رده تقسیم شده اند: بوستر پمپ های آب دور ثابت، بوستر پمپ های آب دور متغیر، بوستر پمپ های آتش نشانی،آبیاری و بوستر دیزل پمپ.

بوستر پمپ های دور ثابت نوع های مختلف تک پمپه، دو یا چند پمپه با جاکی پمپ و یا بدون جاکی پمپ ساخته میشوند. اما از لحاظ ولتاژ برق مصرفی بوستر پمپ تک فاز دور ثابت 220 ولت و سه فاز 380 ولت و یا ترکیبی از این دو می باشد.

بوستر پمپ لورا اصل
لیست قیمت
دانلود کاتالوگ

محصولات بوستر پمپ لوارا اصل ( LOWARA)

بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر افقی لورا

بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر افقی لوارا اصل مدل 2PGKTE

بوستر پمپ آبرسانی دور متغیرعمودی  لورا

بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر عمودی لوارا اصل مدل 2PGKT VE

بوستر پمپ دیزلی

بوستر پمپ دیزلی

بوستر پمپ دور ثابت لوارا اصل

بوستر پمپ دور ثابت لوارا اصل مدل 2PGKT

سوالات متداول و دانستنی های بوستر پمپ لوارا اصل

نحوه ی محاسبه بوستر پمپ های آبرسانی و آتش نشانی:

با توجه به اين که ميزان مصرف آب دائما در حال تغيير است و هيچ گونه الگوي خاصي براي مصرف وجود ندارد، از اين رو با افزايش يا کاهش مصرف آب ميزان فشار آب داخل لوله ها دائما در حال تغيير مي باشد و اين تغييرات مشکلاتي را در سيستم هاي آبرساني به وجود مي آورد به طوري که افزايش ناگهاني فشار آب ممکن است موجب آسيب ديدن شيرآلات و لوله ها شود و کاهش فشار نيز باعث قطع آب در بعضي از نقاط شهر يا ساختمان ها گردد. معمولا براي تامين فشار کنترل شده آب در يک سيستم پمپاژ، از بوسترپمپ استفاده مي شود.در مصارف آب شهري، حداقل مصرف ساعتي آب تقريبا معادل ۲۰% حداکثر مصرف ساعتي آن است. لذا پس از تعيين حداکثر مصرف ساعتي آب ساختمان، تعداد و ظرفيت الکتروپمپ هاي بوسترپمپ به گونه اي تعيين مي گردد که در حداقل مصرف ساعتي آب بخشي از ظرفيت يکي از الکتروپمپ ها، آب مورد نياز را تامين نمايد و در حداکثر مصرف ساعتي،‌مجموعه الکتروپمپ ها جوابگوي حداکثر مصرف ساختمان باشند. براي ساختمان هاي با مصرف متوسط آب، انتخاب يک بوسترپمپ با دو يا سه الکتروپمپ مشابه انتخاب معقولي است. ظرفيت هر يک از الکتروپمپ ها بستگي به تعداد الکتروپمپ هاي انتخابي دارد و از فرمولQ/N= q به دست مي آيد که در آن (Q) حداکثر مصرف ساعتي ساختمان و N تعداد الکتروپمپ هاي اصلي بدون پيش بيني الکتروپمپ رزرو است. تحت اين شرايط در صورت خرابي يکي از الکتروپمپ ها، بقيه الکتروپمپ ها قادر به تامين حداکثر مصرف ساعتي آب در فشار بوسترپمپ نخواهند بود، لذا يک دستگاه الکتروپمپ مشابه به عنوان الکتروپمپ رزرو، به تعداد الکتروپمپ ها افزوده مي گردد که به صورت نوبتي مشابه ساير الکتروپمپ هاي بوسترپمپ کار مي کند.تعيين ظرفيت و مشخصات بوسترپمپ هاي آتش نشاني:
يکي ديگر از انواع بوسترپمپ هايي که در ساختمان ها و صنايع مورد استفاده دارد، بوسترپمپ آتش نشاني است که در انواع تک پمپه و چند پمپه با الکتروپمپ پيشرو و يا بدون الکتروپمپ پيشرو ساخته مي شوند. ظرفيت بوسترپمپ هاي آتش نشاني بستگي به نوع وسايل اطفاي حريق آبي مورد استفاده در ساختمان دارد. بر اساس استاندارد N.F.P.A در ساختمان هاي مجهز به جعبه آتش نشاني ظرفيت بوسترپمپ بر مبناي مصرف ۵۰ گالن آب در دقيقه براي هر جعبه و استفاده همزمان از دو جعبه آتش نشاني تعيين مي گردد. براي اماکن مجهز به هيدرانت آتش نشاني حداقل ظرفيت بوسترپمپ ۵۰۰ گالن در دقيقه در نظر گرفته مي شود.
الکتروپمپ هاي بوسترپمپ آتش نشاني بايد به گونه اي انتخاب شوند تا در هر زمان آب مورد نياز با فشار لازم در خروجي بالاترين وسيله اطفاي حريق وجود داشته باشد. مقدار اين فشار در استانداردهاي آمريکايي و اروپايي به ترتيب ۶۰ و۴۵ پوند بر اينچ مربع معادل ۴ و ۳ اتمسفر است.

تعيين ظرفيت و مشخصات بوسترپمپ هاي مشترک آبرساني و آتش نشاني
برد کنترل ميکروپروسسوري اين شرکت قابليت برنامه ريزي براي کنترل و فرمان بوسترپمپ هاي مشترک آبرساني و آتش نشاني (دو منظوره) را دارد
اين بوسترپمپ ها در مواقعي که اختلاف فشار و دبي بوسترپمپ هاي آبرساني و آتش نشاني زياد نباشد، کاربرد دارد.
حداقل فشار و حداکثر ظرفيت بوسترپمپ مشترک براساس بيشترين مقدار آن در مقايسه با دو سيستم با يکديگر انتخاب مي شود.نتخاب حجم منبع ديافراگمي:
بهترين انتخاب حجم منبع ديافراگمي براي آب مصرفي بر مبناي ۱۵ بار در ساعت روشن و خاموش شدن هر يک از الکتروپمپ هاي اصلي بوسترپمپ در حداکثر مصرف ساعتي آب ساختمان مي باشد. بر اين مبنا ظرفيت مفيد منبع ديافراگمي از فرمول به دست مي آيد و ظرفيت نامي منبع ديافراگمي (q/n= v) با توجه به راندمان آن ( ) از فرمول قابل محاسبه است. راندمان منبع ديافراگمي، درصد حجم ذخيره آب در حد فاصل حداقل و حداکثر فشار سيسيتم نسبت به حجم نامي آن مي باشد.

H = h1 + h2 + h3 + h4 (متر آب)
h1 : ارتفاع عمودی از دهانه بوستر پمپ تا شیر دورترین وسیله بهداشتی (از جدول تعیین حداکثر مصرف آب ساختمان) بر حسب متر.
h2 : حاصلضرب طول دورترین و پرفشارترین مسیر رفت آب (L) از مخزن آب تا بالاترین وسیله بهداشتی در عدد 0.165 :
h2 : L x 0.165
h3 : فشار مورد نیاز در پشت شیر بالاترین وسیله بهداشتی
h4 : فاصله عمودی از دهانه لوله مکش مخزن ذخیره آب تا دهانه مکش بوستر پمپ
در آخر با توجه به هد و دبی بدست آمده از روی نمودار همپوشانی پمپ که برای هر کارخانه منحصر بفرد است و تلاقی این دو مقدار در منحنی مدل پمپ را انتخاب می کنیم.

محاسن و مزاياي بوسترپمپ هاي دور ثابت و دور متغير:

1-بوسترپمپ هاي دو يا چند پمپه اين شركت به يك تابلوي برق مجهز ميباشد كه داراي مدار فرمان و قدرت است . مدارفرمان تابلوي برق داراي برد كنترل مجهز به سيستم هوشمند الكترونيكي قابل برنامه ريزي است .
2-در هر برد كنترل علاوه بر امكان راه اندازي دستي هر يك از الكترو پمپ ها و مجموعة الكترو پمپ ها تا شش الكتروپمپ ،توانايي راه اندازي و كنترل اتوماتيك الكترو پمپها وجود دارد.
3- در مدار قدرت از تجهيزات تابلويي با مشخصات مورد نياز از جمله كليد اصلي براي قطع و وصل جريان برق ورودي تابلو ،كليدهاي فرعي براي قطع و وصل جريان برق هر يك از الكترو پمپ ها ، كنتاكتورها و كليدهاي حرارتي جهت امكان قطع و وصل اتوماتيك جريان برق الكترو پمپ ها از طريق مدار فرمان ، بي متال ها براي كنترل بار اضافي الكترو پمپ ها و ترمينال هاي مناسب استفاده شده است .
4-كار نوبتي الكترو پمپ ها كه موجب ميگردد در طول عمر بوسترپمپ ، كليه الكتروپمپ هاي تشكيل دهندة آن به يك ميزان كار كنند .

5-امكان از مدار خارج كردن هر يك ازالكترو پمپ هاي بوسترپمپ جهت تعمير بدون تأثير در برنامه كنترل و عملكرد ساير الكترو پمپ هاي بوسترپمپ وجود دارد .
6- سيستم جلوگيري از هدر رفتن آب ناشي از نشتي در شبكه مصرف به دليل بروز خرابي در لوله كشي و يا افزايش بيش از حد مصرف آب پيش بيني گرديده است .

7-قابليت برنامه ريزي و امكان تغيير محتواي برنامه براي حصول شرايط ايده آل مصرف آب
8-يكي از بارزترين ويژگيهاي بوسترپمپ هاي اين شركت سيستم عيب ياب اتوماتيك پيش بيني شده در برد كنترل تابلويبرق آن بشرح زير است :
مدار فرمان سيستم مجهز به يك چراغ سون سيگمنت است كه در حالت عملكرد اتوماتيك بوستر پمپ ، كار نرمال آن را با حرف O روشن نشان ميدهد . در صورتي كه عيبي در مدار كنترل و فرمان تابلوي برق و يا تجهيزات تابلويي به كار رفته درآن بروز كند، همچنين زماني كه سطح آب منبع ذخيره به حد شناور برقي كنترل حداقل سطح برسد ويا شناور برقي دچار اشكال شود ، چراغ مذكور با كدهاي خرابي خاص ازحروف Aالی Z و اعداد 0 الی 9 به صورت چشمك زن نوع عيب را اعلام ميدارد.

بوستر پمپ
سیستم بوسترپمپ عبارت است از یک ایستگاه پمپاژ آب شامل یک یا چند پمپ که به صورت موازی (پارالل) کنار هم قرار گرفته اند و از طریق آن شبکه مصرف را تحت فشار ثابت و معینی (به میزانی که تنظیم شده) نگاه می دارد و به محض شروع مصرف آب در شبکه،ابتدا یکی از پمپ های آن شروع به کارکرده و آب مصرفی را تامین می کند و در صورتی که میزان مصرف بیشتر شود،متناسب با آن سایر پمپ ها به ترتیب و به صورت اتوماتیک روشن شده و در مدار قرار می گیرند و همین که مصرف در شبکه کاهش یابد یا متوقف گردد،پمپ های سیستم به همان ترتیبی که شروع به کار کرده بودند به تناسب کاهش مصرف به تدریج و یکی یکی متوقف شده و از مدار خارج می شوند و بدین ترتیب ضمن اینکه فشار آب در شبکه همواره ثابت می ماند از استهلاک بیش از حد الکتروپمپ ها و نیز اتلاف انرژی الکتریکی در سیستم جلوگیری می کند
اصول کار بوستر پمپ:

برد کنترل میکروپروسسوری تابلوی برق بوستر پمپ های چند پمپه مجهز به پمپ پیشرو به گونه ای طراحی و برنامه ریزی شده است که پس از خاموش شدن بوستر پمپ در حداکثر فشار،با کاهش فشار به حداقل،ناشی از مصرف آب،ابتدا پمپ پیشرو به کار افتد تا مدت مشخصی ضمن تامین آب مصرفی،فشار سیستم را به حداکثر برساند.در صورتی مصرف اب از ظرفیت پمپ مذکور بالاتر باشد،فشار سیستم در مدت تعیین شده به حداکثر نخواهد رسید و یا به حداقل کاهش خواهد یافت در این صورت یکی از پمپ های اصلی نیز به طور خودکار روشن خواهد شد تا به کمک پمپ پیشرو فشار سیستم را بالا برد.اگر این دو پمپ بتوانند علاوه بر تامین مصرف آب فشار را نیز به حداکثر برسانند،پمپ اصلی خاموش می شود و در صورتی که به دلیل مصرف زیاد دو پمپ مذکور نیز قادر به افزایش فشار حداکثر نباشند و یا فشار به حداقل نقصان یابد یک پمپ اصلی دیگر نیز به کمک دو پمپ روشن قبلی خواهد آمد.روشن شدن پمپ ها به همین طریق تا بدانجا ادامه خواهد یافت تا فشار سیستم به حداکثر برسد.در این وضعیت ابتدا آن پمپ اصلی که زودتر روشن شده بود خاموش میگردد و اگر در مدت معین باخاموش شدن پمپ مذکور فشار سیستم به حداقل نرسید و یا فشار به حداکثر افزایش یافت دومین پمپ اصلی نیز خاموش می گردد و در صورتی که با کاهش مصرف،افزایش فشار سیستم به حداکثر ادامه یابد کلیه پمپ های اصلی یکی پس از دیگری به همان ترتیب که روشن شده اند خاموش خواهند شد ولی اگر در خلال افزایش فشار سیستم و خاموش شدن پمپ های اصلی یا افزایش مصرف آب،فشار سیستم مجددا به حداقل برسد یک پمپ اصلی روشن می گردد.

محدود ه وسیعی را از جهت تنوع مصرف پوشش مید هد.
وقتی نوسان های مصرف کنند ه بسیار زیاد باشــد به جای استفــاد ه از یک پمـپ بزرگ از چند
پمپ کوچک که به صورت بوسترپمپ هستند استفاد ه میشــود تا بتوان بسته به نیاز تعد اد ی
از آنها را به کار وا د اشت و از کار کرد ن بیهـــود ه بقیه جلوگیری نمود و د ر نتیجــه استهلاک و مصرف انرژی به حد اقل میرسد.
به د لیل اینکه بوسترپمپ از اجزای مختلف متصل به هم تشکیل شد ه است میتوان با جد ا کرد ن
این اجزا بوسترپمپ را به سهولت حمل و د ر مکان مناسب نصب کرد.
کارکرد د ائمی بوسترپمپ را می توان با گذاشتن یک پمـپ رزرو تضمین کرد و هنگام خرابـی یک
پمپ، پمپ رزرو وارد مد ار می شود تا وقفه ای د ر کارکرد سیستم ایجاد نگرد د.
د ارای قابلیت سرویس حین کار میباشد.
Cinst = هزينه های نصب
Ce = هزينه هاي انرژی
Cop = هزينه هاي کارکرد
Cmain = هزينه هاي تعمير و نگهداري
Cdt = هزينه هاي عدم کارکرد
Cc = هزينه هاي زيست محيطي
Cv = هزينه هاي از رده خارج کردن

انواع بوسترپمپ ها:

1-بوسترپمپ های دورثابت با پی ال سی و بدون پی ال سی
این دسته از بوسترپمپ ها جهت مصارف آبرسانی،آتش نشانی و آبیاری کاربرد فراوان دارند.با این تفاوت که در دو نوع همراه با (چنج اور)پی ال سی قطعه ی هوشمند که پمپ ها را از طریق برنامه ای که در خود حفظ می کند در طیف زمانی خاصی روشن و خاموش کرده و استهلاک پمپ ها را به یک میزان کاهش می دهد و نوع دیگر بدون (چنج اور)پی ال سی که پمپ ها به ترتیب و از طریق تنظیم کلیدهای فرمان دهنده در مدار قرار گرفته و فشار شبکه را تامین می کند.
2-بوسترپمپ های دور متغیر(اینورتر دار)
این بوسترپمپ ها عمدتا جهت مصارف آبرسانی و آبیاری مورد استفاده قرار می گیرند.تفاوت عمده این بوسترپمپ ها در قطعه هوشمند در بورد الکترونیکی آن می باشد .در یک بوستر پمپ دور متغیر، الکتروپمپ ها دارای سرعت گردش متغیر هستند که از صفر تا سرعت نامی آنها تغییر میکند. در این قبیل سیستمها با تغییر فرکانس برق ورودی به الکتروپمپ از طریق اینورتر، سرعت گردش الکتروپمپ تغییر می کند. با تغییر سرعت گردش الکتروپمپ، منحنی فشار و دبی پمپ نیز به تبع آن دچار تغییر می گردد بطوریکه با سرعت های گردش مختلف در یک فشار ثابت، می توان دبی های مختلفی را در خروجی پمپ داشته باشیم. در یک بوستر پمپ دور متغيربرخلاف بوستر پمـپ هاي دور ثابت كه الكتروپمپ هاي آن بیکباره روشن و خاموش ميشونـد، روشن و خامــوش شدن الكتروپمـپ ها كاملا نرم و تغييرات سرعت گردش آنها به تدريج و با تغييرات دبی مصرف آب صورت مي گيرد. تغيير تدريجي سرعت گردش الكتروپمپ ها موجب ثابت بودن كامل فشار آب سيستم مي گردد كه مشخصه اصلي بوستر پمپ هاي دور متغيــر است. امروزه بوستر پمپ های دور متغیر هوشمند دبی آب مورد نیاز را با فشار کاملا ثابت در اختیار قرار میدهند..تابلوی برق این نوع از بوستر پمپ ها داراي قابليت برنامه ريزي هستند تا بتوان شرايط كاري بوستر پمپ را متناسب با الگوي مصرف آب برنامه ريزي و تنظيم نمود.در بخش كنترل و فرمان تابلوي برق بوستر پمپ دور متغیر از يك عدد کنترلر یا PLC استفاده میشود كه بر اسـاس میزان فشار مورد نياز سیستم تنظيم ميگردد. در صورتيكه فشار خروجی بوستر پمپ كمتر از فشار لازم باشد، پرشر ترانسمیتر در خروجي بوستر پمپ اين کاهش فشار را حس کرده و به مدار کنترل و فرمان انتقال می دهد سپس فرماني صادر مي شود كه موجب افزايش فركانس اينورتر مي گردد. افزايش فركانس برق خروجي از اينورتر موجب افزايش سرعت گردش الكتروپمپ تا یک مقدار مشخص مي گردد كه فشار خروجی بوستر پمپ را به فشار تنظيم شـده برساند و در صورتيكه فشار خروجی بوستر پمپ بالاتر از فشار مورد نظر باشد عكـس اين عمل اتفاق مي افتد تا هميشه فشار خروجی بوستر پمپ ثابت بماند.

خدمات پمپ 100%
خدمات بوسترپمپ 100%
تجهیزات جانبی پمپ 100%
منابع تحت فشار 100%

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، خیابان طالقانی، بعد از خیابان مفتح، پاساژ دانش، طبقه سوم، واحد 10

TELL: 88830031-32

Fax : 88310746

EMAIL: info@pumpsab.ir

website: www.pumpsab.ir

بستن منو