بوستر پمپ پمپیران ۱۳۹۶-۱۱-۷ ۱۱:۴۹:۰۸ +۰۰:۰۰

بوستر پمپ پمپیران

فروش بوستر پمپ پمپیران/ عرضه انواع بوستر پمپ پمپیران/لیست قیمت بوستر پمپ پمپیران/خدمات بوستر پمپ پمپیران/مشخصات بوستر پمپ پمپیران

بازرگانی پایا گسترش خورشید تابان نمایندگی بوستر پمپ پمپیران

یکی از بزرگترین و قدیمی ترین کارخانه های تولید پمپ در ایران که مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته،پمپیران تبریز می باشد.زمانی که دبی پمپ به تنهایی جوابگو نباشد میتوان دو یا چند پمپ را به صورت موازی به هم متصل کرد.

بوسترپمپ ها یا بوستر ست ها ، مجموعه های صنعتی هستند که با ترکیب موازی ۲ و یا تعداد بیشتری از پمپها ، باعث افزایش عملکرد تک پمپها می شوند.

هد بوستر پمپ (بوستر ست) همان هد هر یک از پمپها بوده و دبی ، مجموع دبی های هریک از پمپ ها می باشد.

قسمتهای اصلی یک بوسترپمپ شامل: الکتروپمپ ها، شاسی اصلی، کلکتور دهش،کلکتور مکش،منبع دیافراگمی مناسب و تابلو فرمان می باشد.

اصلی ترین قسمت بوستر پمپ ها:پمپ و تابلوی کنترل و فرمان آن است.

بوسترپمپ های آب از نظر کنترل فشار آب به چند رده تقسیم شده اند: بوستر پمپ های آب دور ثابت، بوستر پمپ های آب دور متغیر، بوستر پمپ های آتش نشانی،آبیاری و بوستر دیزل پمپ.

بوستر پمپ های دور ثابت نوع های مختلف تک پمپه، دو یا چند پمپه با جاکی پمپ و یا بدون جاکی پمپ ساخته میشوند. اما از لحاظ ولتاژ برق مصرفی بوستر پمپ تک فاز دور ثابت ۲۲۰ ولت و سه فاز ۳۸۰ ولت و یا ترکیبی از این دو می باشد.

بوستر پمپ  پمپیران
لیست قیمت
دانلود کاتالوگ

محصولات بوستر پمپ پمپیران( PUMPIRAN)

بوستر پمپ دور ثابت پمپیران

بوستر پمپ دور ثابت پمپیران مدل ۲PGKT

بوستر پمپ دورمتغیر پمپیران

بوستر پمپ دور متغیر پمپیران مدل ۲PGKT

بوستر  پمپ  دیزلی

بوستر
پمپ دیزلی

سوالات متداول و دانستنی های بوستر پمپ پمپیران

نحوه ی محاسبه بوستر پمپ های آبرسانی و آتش نشانی:

با توجه به این که میزان مصرف آب دائما در حال تغییر است و هیچ گونه الگوی خاصی برای مصرف وجود ندارد، از این رو با افزایش یا کاهش مصرف آب میزان فشار آب داخل لوله ها دائما در حال تغییر می باشد و این تغییرات مشکلاتی را در سیستم های آبرسانی به وجود می آورد به طوری که افزایش ناگهانی فشار آب ممکن است موجب آسیب دیدن شیرآلات و لوله ها شود و کاهش فشار نیز باعث قطع آب در بعضی از نقاط شهر یا ساختمان ها گردد. معمولا برای تامین فشار کنترل شده آب در یک سیستم پمپاژ، از بوسترپمپ استفاده می شود.در مصارف آب شهری، حداقل مصرف ساعتی آب تقریبا معادل ۲۰% حداکثر مصرف ساعتی آن است. لذا پس از تعیین حداکثر مصرف ساعتی آب ساختمان، تعداد و ظرفیت الکتروپمپ های بوسترپمپ به گونه ای تعیین می گردد که در حداقل مصرف ساعتی آب بخشی از ظرفیت یکی از الکتروپمپ ها، آب مورد نیاز را تامین نماید و در حداکثر مصرف ساعتی،‌مجموعه الکتروپمپ ها جوابگوی حداکثر مصرف ساختمان باشند. برای ساختمان های با مصرف متوسط آب، انتخاب یک بوسترپمپ با دو یا سه الکتروپمپ مشابه انتخاب معقولی است. ظرفیت هر یک از الکتروپمپ ها بستگی به تعداد الکتروپمپ های انتخابی دارد و از فرمولQ/N= q به دست می آید که در آن (Q) حداکثر مصرف ساعتی ساختمان و N تعداد الکتروپمپ های اصلی بدون پیش بینی الکتروپمپ رزرو است. تحت این شرایط در صورت خرابی یکی از الکتروپمپ ها، بقیه الکتروپمپ ها قادر به تامین حداکثر مصرف ساعتی آب در فشار بوسترپمپ نخواهند بود، لذا یک دستگاه الکتروپمپ مشابه به عنوان الکتروپمپ رزرو، به تعداد الکتروپمپ ها افزوده می گردد که به صورت نوبتی مشابه سایر الکتروپمپ های بوسترپمپ کار می کند.تعیین ظرفیت و مشخصات بوسترپمپ های آتش نشانی:
یکی دیگر از انواع بوسترپمپ هایی که در ساختمان ها و صنایع مورد استفاده دارد، بوسترپمپ آتش نشانی است که در انواع تک پمپه و چند پمپه با الکتروپمپ پیشرو و یا بدون الکتروپمپ پیشرو ساخته می شوند. ظرفیت بوسترپمپ های آتش نشانی بستگی به نوع وسایل اطفای حریق آبی مورد استفاده در ساختمان دارد. بر اساس استاندارد N.F.P.A در ساختمان های مجهز به جعبه آتش نشانی ظرفیت بوسترپمپ بر مبنای مصرف ۵۰ گالن آب در دقیقه برای هر جعبه و استفاده همزمان از دو جعبه آتش نشانی تعیین می گردد. برای اماکن مجهز به هیدرانت آتش نشانی حداقل ظرفیت بوسترپمپ ۵۰۰ گالن در دقیقه در نظر گرفته می شود.
الکتروپمپ های بوسترپمپ آتش نشانی باید به گونه ای انتخاب شوند تا در هر زمان آب مورد نیاز با فشار لازم در خروجی بالاترین وسیله اطفای حریق وجود داشته باشد. مقدار این فشار در استانداردهای آمریکایی و اروپایی به ترتیب ۶۰ و۴۵ پوند بر اینچ مربع معادل ۴ و ۳ اتمسفر است.

تعیین ظرفیت و مشخصات بوسترپمپ های مشترک آبرسانی و آتش نشانی
برد کنترل میکروپروسسوری این شرکت قابلیت برنامه ریزی برای کنترل و فرمان بوسترپمپ های مشترک آبرسانی و آتش نشانی (دو منظوره) را دارد
این بوسترپمپ ها در مواقعی که اختلاف فشار و دبی بوسترپمپ های آبرسانی و آتش نشانی زیاد نباشد، کاربرد دارد.
حداقل فشار و حداکثر ظرفیت بوسترپمپ مشترک براساس بیشترین مقدار آن در مقایسه با دو سیستم با یکدیگر انتخاب می شود.نتخاب حجم منبع دیافراگمی:
بهترین انتخاب حجم منبع دیافراگمی برای آب مصرفی بر مبنای ۱۵ بار در ساعت روشن و خاموش شدن هر یک از الکتروپمپ های اصلی بوسترپمپ در حداکثر مصرف ساعتی آب ساختمان می باشد. بر این مبنا ظرفیت مفید منبع دیافراگمی از فرمول به دست می آید و ظرفیت نامی منبع دیافراگمی (q/n= v) با توجه به راندمان آن ( ) از فرمول قابل محاسبه است. راندمان منبع دیافراگمی، درصد حجم ذخیره آب در حد فاصل حداقل و حداکثر فشار سیسیتم نسبت به حجم نامی آن می باشد.

H = h1 + h2 + h3 + h4 (متر آب)
h1 : ارتفاع عمودی از دهانه بوستر پمپ تا شیر دورترین وسیله بهداشتی (از جدول تعیین حداکثر مصرف آب ساختمان) بر حسب متر.
h2 : حاصلضرب طول دورترین و پرفشارترین مسیر رفت آب (L) از مخزن آب تا بالاترین وسیله بهداشتی در عدد ۰٫۱۶۵ :
h2 : L x 0.165
h3 : فشار مورد نیاز در پشت شیر بالاترین وسیله بهداشتی
h4 : فاصله عمودی از دهانه لوله مکش مخزن ذخیره آب تا دهانه مکش بوستر پمپ
در آخر با توجه به هد و دبی بدست آمده از روی نمودار همپوشانی پمپ که برای هر کارخانه منحصر بفرد است و تلاقی این دو مقدار در منحنی مدل پمپ را انتخاب می کنیم.

محاسن و مزایای بوسترپمپ های دور ثابت و دور متغیر:

۱-بوسترپمپ های دو یا چند پمپه این شرکت به یک تابلوی برق مجهز میباشد که دارای مدار فرمان و قدرت است . مدارفرمان تابلوی برق دارای برد کنترل مجهز به سیستم هوشمند الکترونیکی قابل برنامه ریزی است .
۲-در هر برد کنترل علاوه بر امکان راه اندازی دستی هر یک از الکترو پمپ ها و مجموعه الکترو پمپ ها تا شش الکتروپمپ ،توانایی راه اندازی و کنترل اتوماتیک الکترو پمپها وجود دارد.
۳- در مدار قدرت از تجهیزات تابلویی با مشخصات مورد نیاز از جمله کلید اصلی برای قطع و وصل جریان برق ورودی تابلو ،کلیدهای فرعی برای قطع و وصل جریان برق هر یک از الکترو پمپ ها ، کنتاکتورها و کلیدهای حرارتی جهت امکان قطع و وصل اتوماتیک جریان برق الکترو پمپ ها از طریق مدار فرمان ، بی متال ها برای کنترل بار اضافی الکترو پمپ ها و ترمینال های مناسب استفاده شده است .
۴-کار نوبتی الکترو پمپ ها که موجب میگردد در طول عمر بوسترپمپ ، کلیه الکتروپمپ های تشکیل دهنده آن به یک میزان کار کنند .

۵-امکان از مدار خارج کردن هر یک ازالکترو پمپ های بوسترپمپ جهت تعمیر بدون تأثیر در برنامه کنترل و عملکرد سایر الکترو پمپ های بوسترپمپ وجود دارد .
۶- سیستم جلوگیری از هدر رفتن آب ناشی از نشتی در شبکه مصرف به دلیل بروز خرابی در لوله کشی و یا افزایش بیش از حد مصرف آب پیش بینی گردیده است .

۷-قابلیت برنامه ریزی و امکان تغییر محتوای برنامه برای حصول شرایط ایده آل مصرف آب
۸-یکی از بارزترین ویژگیهای بوسترپمپ های این شرکت سیستم عیب یاب اتوماتیک پیش بینی شده در برد کنترل تابلویبرق آن بشرح زیر است :
مدار فرمان سیستم مجهز به یک چراغ سون سیگمنت است که در حالت عملکرد اتوماتیک بوستر پمپ ، کار نرمال آن را با حرف O روشن نشان میدهد . در صورتی که عیبی در مدار کنترل و فرمان تابلوی برق و یا تجهیزات تابلویی به کار رفته درآن بروز کند، همچنین زمانی که سطح آب منبع ذخیره به حد شناور برقی کنترل حداقل سطح برسد ویا شناور برقی دچار اشکال شود ، چراغ مذکور با کدهای خرابی خاص ازحروف Aالی Z و اعداد ۰ الی ۹ به صورت چشمک زن نوع عیب را اعلام میدارد.

بوستر پمپ
سیستم بوسترپمپ عبارت است از یک ایستگاه پمپاژ آب شامل یک یا چند پمپ که به صورت موازی (پارالل) کنار هم قرار گرفته اند و از طریق آن شبکه مصرف را تحت فشار ثابت و معینی (به میزانی که تنظیم شده) نگاه می دارد و به محض شروع مصرف آب در شبکه،ابتدا یکی از پمپ های آن شروع به کارکرده و آب مصرفی را تامین می کند و در صورتی که میزان مصرف بیشتر شود،متناسب با آن سایر پمپ ها به ترتیب و به صورت اتوماتیک روشن شده و در مدار قرار می گیرند و همین که مصرف در شبکه کاهش یابد یا متوقف گردد،پمپ های سیستم به همان ترتیبی که شروع به کار کرده بودند به تناسب کاهش مصرف به تدریج و یکی یکی متوقف شده و از مدار خارج می شوند و بدین ترتیب ضمن اینکه فشار آب در شبکه همواره ثابت می ماند از استهلاک بیش از حد الکتروپمپ ها و نیز اتلاف انرژی الکتریکی در سیستم جلوگیری می کند
اصول کار بوستر پمپ:

برد کنترل میکروپروسسوری تابلوی برق بوستر پمپ های چند پمپه مجهز به پمپ پیشرو به گونه ای طراحی و برنامه ریزی شده است که پس از خاموش شدن بوستر پمپ در حداکثر فشار،با کاهش فشار به حداقل،ناشی از مصرف آب،ابتدا پمپ پیشرو به کار افتد تا مدت مشخصی ضمن تامین آب مصرفی،فشار سیستم را به حداکثر برساند.در صورتی مصرف اب از ظرفیت پمپ مذکور بالاتر باشد،فشار سیستم در مدت تعیین شده به حداکثر نخواهد رسید و یا به حداقل کاهش خواهد یافت در این صورت یکی از پمپ های اصلی نیز به طور خودکار روشن خواهد شد تا به کمک پمپ پیشرو فشار سیستم را بالا برد.اگر این دو پمپ بتوانند علاوه بر تامین مصرف آب فشار را نیز به حداکثر برسانند،پمپ اصلی خاموش می شود و در صورتی که به دلیل مصرف زیاد دو پمپ مذکور نیز قادر به افزایش فشار حداکثر نباشند و یا فشار به حداقل نقصان یابد یک پمپ اصلی دیگر نیز به کمک دو پمپ روشن قبلی خواهد آمد.روشن شدن پمپ ها به همین طریق تا بدانجا ادامه خواهد یافت تا فشار سیستم به حداکثر برسد.در این وضعیت ابتدا آن پمپ اصلی که زودتر روشن شده بود خاموش میگردد و اگر در مدت معین باخاموش شدن پمپ مذکور فشار سیستم به حداقل نرسید و یا فشار به حداکثر افزایش یافت دومین پمپ اصلی نیز خاموش می گردد و در صورتی که با کاهش مصرف،افزایش فشار سیستم به حداکثر ادامه یابد کلیه پمپ های اصلی یکی پس از دیگری به همان ترتیب که روشن شده اند خاموش خواهند شد ولی اگر در خلال افزایش فشار سیستم و خاموش شدن پمپ های اصلی یا افزایش مصرف آب،فشار سیستم مجددا به حداقل برسد یک پمپ اصلی روشن می گردد.

محدود ه وسیعی را از جهت تنوع مصرف پوشش مید هد.
وقتی نوسان های مصرف کنند ه بسیار زیاد باشــد به جای استفــاد ه از یک پمـپ بزرگ از چند
پمپ کوچک که به صورت بوسترپمپ هستند استفاد ه میشــود تا بتوان بسته به نیاز تعد اد ی
از آنها را به کار وا د اشت و از کار کرد ن بیهـــود ه بقیه جلوگیری نمود و د ر نتیجــه استهلاک و مصرف انرژی به حد اقل میرسد.
به د لیل اینکه بوسترپمپ از اجزای مختلف متصل به هم تشکیل شد ه است میتوان با جد ا کرد ن
این اجزا بوسترپمپ را به سهولت حمل و د ر مکان مناسب نصب کرد.
کارکرد د ائمی بوسترپمپ را می توان با گذاشتن یک پمـپ رزرو تضمین کرد و هنگام خرابـی یک
پمپ، پمپ رزرو وارد مد ار می شود تا وقفه ای د ر کارکرد سیستم ایجاد نگرد د.
د ارای قابلیت سرویس حین کار میباشد.
Cinst = هزینه های نصب
Ce = هزینه های انرژی
Cop = هزینه های کارکرد
Cmain = هزینه های تعمیر و نگهداری
Cdt = هزینه های عدم کارکرد
Cc = هزینه های زیست محیطی
Cv = هزینه های از رده خارج کردن

انواع بوسترپمپ ها:

۱-بوسترپمپ های دورثابت با پی ال سی و بدون پی ال سی
این دسته از بوسترپمپ ها جهت مصارف آبرسانی،آتش نشانی و آبیاری کاربرد فراوان دارند.با این تفاوت که در دو نوع همراه با (چنج اور)پی ال سی قطعه ی هوشمند که پمپ ها را از طریق برنامه ای که در خود حفظ می کند در طیف زمانی خاصی روشن و خاموش کرده و استهلاک پمپ ها را به یک میزان کاهش می دهد و نوع دیگر بدون (چنج اور)پی ال سی که پمپ ها به ترتیب و از طریق تنظیم کلیدهای فرمان دهنده در مدار قرار گرفته و فشار شبکه را تامین می کند.
۲-بوسترپمپ های دور متغیر(اینورتر دار)
این بوسترپمپ ها عمدتا جهت مصارف آبرسانی و آبیاری مورد استفاده قرار می گیرند.تفاوت عمده این بوسترپمپ ها در قطعه هوشمند در بورد الکترونیکی آن می باشد .در یک بوستر پمپ دور متغیر، الکتروپمپ ها دارای سرعت گردش متغیر هستند که از صفر تا سرعت نامی آنها تغییر میکند. در این قبیل سیستمها با تغییر فرکانس برق ورودی به الکتروپمپ از طریق اینورتر، سرعت گردش الکتروپمپ تغییر می کند. با تغییر سرعت گردش الکتروپمپ، منحنی فشار و دبی پمپ نیز به تبع آن دچار تغییر می گردد بطوریکه با سرعت های گردش مختلف در یک فشار ثابت، می توان دبی های مختلفی را در خروجی پمپ داشته باشیم. در یک بوستر پمپ دور متغیربرخلاف بوستر پمـپ های دور ثابت که الکتروپمپ های آن بیکباره روشن و خاموش میشونـد، روشن و خامــوش شدن الکتروپمـپ ها کاملا نرم و تغییرات سرعت گردش آنها به تدریج و با تغییرات دبی مصرف آب صورت می گیرد. تغییر تدریجی سرعت گردش الکتروپمپ ها موجب ثابت بودن کامل فشار آب سیستم می گردد که مشخصه اصلی بوستر پمپ های دور متغیــر است. امروزه بوستر پمپ های دور متغیر هوشمند دبی آب مورد نیاز را با فشار کاملا ثابت در اختیار قرار میدهند..تابلوی برق این نوع از بوستر پمپ ها دارای قابلیت برنامه ریزی هستند تا بتوان شرایط کاری بوستر پمپ را متناسب با الگوی مصرف آب برنامه ریزی و تنظیم نمود.در بخش کنترل و فرمان تابلوی برق بوستر پمپ دور متغیر از یک عدد کنترلر یا PLC استفاده میشود که بر اسـاس میزان فشار مورد نیاز سیستم تنظیم میگردد. در صورتیکه فشار خروجی بوستر پمپ کمتر از فشار لازم باشد، پرشر ترانسمیتر در خروجی بوستر پمپ این کاهش فشار را حس کرده و به مدار کنترل و فرمان انتقال می دهد سپس فرمانی صادر می شود که موجب افزایش فرکانس اینورتر می گردد. افزایش فرکانس برق خروجی از اینورتر موجب افزایش سرعت گردش الکتروپمپ تا یک مقدار مشخص می گردد که فشار خروجی بوستر پمپ را به فشار تنظیم شـده برساند و در صورتیکه فشار خروجی بوستر پمپ بالاتر از فشار مورد نظر باشد عکـس این عمل اتفاق می افتد تا همیشه فشار خروجی بوستر پمپ ثابت بماند.

خدمات پمپ 100%
خدمات بوسترپمپ 100%
تجهیزات جانبی پمپ 100%
منابع تحت فشار 100%

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، خیابان طالقانی، بعد از خیابان مفتح، پاساژ دانش، طبقه سوم، واحد ۱۰

TELL: 88830031-32

Fax : 88310746

EMAIL: info@pumpsab.ir

website: www.pumpsab.ir