بوستر پمپ

بوستر پمپ| فروش انواع بوستر پمپ
انواع بوستر پمپ آبرسانی، آتشنشانی و آبیاری
بوستر پمپ| بازرگانی پایا گسترش خورشید تابان
بوستر پمپ یا تقویت کننده فشار دستگاه یا ماشینی جهت افزایش فشار مایع یا به عبارتی بوستر پمپ دستگاهی است که جهت تقویت فشار سیال استفاده میی شود.بوستر ها جهت افزایش فشار گازها نیز به کار گرفته میشوند که جزئیات ساختاری متفاوتی با بوستر پمپ های ابرسانی دارند .بوستر پمپ مانند یک کمپرسور عمل افزایش فشار را با تراکم مایع انجام میدهد.

بطور کلی بوسترپمپ به دستگاهی اطلاق می شود که دو یا چند پمپ به روش موازی به یکدیگر متصل شده باشند تا بتواند دبی و هد مورد نیاز را با کمترین انرژی و بالاترین راندمان تامین نمایند وظیفه بوسترپمپ ثابت نگه داشتن فشار لازم برای تامین شبکه مصرف با توجه به الگوی متغیّر مصرف می باشد. از این رو هنگامی که در شبکه مصرفی وجود ندارد فشار تغییر نمی کند و پمپ های بوسترپمپ خاموش می باشند اما به محض اینکه مصرف فشار در شبکه افت می کند برای جبران این افت اولین پمپ شروع به کار می کند اگر این پمپ قادر به تامین فشار نباشد پمپ های دیگر به همین ترتیب وارد مدار می شود تا فشار را در محدوده معینی ثابت نگه دارند. از جمله موارد مصرف بوسترپمپ می توان به آبرسانی ساختمان های مختلف مانند برجها بیمارستانها مدارس سالن های تفریحی ورزشی مجتمع های مسکونی و آپارتمانی،تامین سیستم اطفاء حریق،مصارف کشاورزی و آبیاری و یا تامین آب صنعتی کارخانجات و صنایع اشاره کرد.

سوالات متداول

انواع بوستر پمپ ها؟

بوستر پمپ ها بر اساس نوع موتور محرک آنها و همچنین کاربری شان به دو دسته،بوستر پمپ دور ثابت و بوستر پمپ دور متغیر تقسیم بندی می شوند. بوستر پمپ های دور ثابت در سیستم های آتشنشانی و اطفاء حریق مورد استفاده دارند. بوستر پمپ های دور متغیر در سیستم های آبرسانی و آبیاری جهت مجتمع های مسکونی کاربرد دارد.

چگونه بوستر پمپی جهت مناطق رطوبت خیز و حرارت بالا همراه با آب شور باید استفاده کرد؟

اینگونه از بوستر پمپ ها باید از جنس استیل،ترجیحا استیل 316 در قسمت پمپ ها و اتصالات و کلید پرشر با IP 65 باشند.

بوستر پمپ چیست؟

بوسترپمپ به دستگاهی اطلاق می شود که دو یا چند پمپ به صورت موازی به یکدیگر متصل شده باشند تا بتواند دبی و هد مورد نیاز را با کمترین انرژی و بالاترین راندمان تامین نمایند وظیفه بوسترپمپ ثابت نگه داشتن فشار لازم برای تامین شبکه مصرف با توجه به الگوی متغیّر مصرف می باشد. از این رو هنگامی که در شبکه مصرفی وجود ندارد فشار تغییر نمی کند و پمپ های بوسترپمپ خاموش می باشند اما به محض اینکه مصرف فشار در شبکه افت می کند برای جبران این افت اولین پمپ شروع به کار می کند اگر این پمپ قادر به تامین فشار نباشد پمپ های دیگر به همین ترتیب وارد مدار می شود تا فشار را در محدوده معینی ثابت نگه دارند.

موارد کاربرد بوستر پمپ ها:

بوستر پمپ ها بر اساس نوع کاربری آنها در مکان های مختلفی استفاده می شوند.مانند:مکان های ورزشی،کارخانجات ها،مجتمع های مسکونی،جهت اطفاء حریق در سیستم آتشنشانی،سالن های تفریحی و… استفاده می شوند.

پایا گسترش خورشید تابان 
دریافت جدیدترین لیست قیمت و کاتالوگ ها
جهت دریافت جدیدترین و بروزترین کاتالوگ ها و لیست قیمت های بروز و افزایش دانش در زمینه پمپ و آبرسانی ایمیل خود را وارد کنید
می خواهم کاتالوگ ها را دریافت کنم
همچنین میتوانید با تماس با کارشناسان ما ازمشاوره کارشناسان زبده استفاده کنید
close-link