دیزل ژنراتور

  • دیزل ژنراتور چیست؟
    دیزل ژنراتور یا همان مولد دیزل که تشکیل شده از یک دیزل ، که موتوری است که با استفاده از سوخت دیزل مایع کار می کند و تولید انرژی میکند ، و یک قسمت ژنراتور یا مولد اکتریکی که با استفاده از القای الکترومغناطیسی که توسط انرژی که به آن اعمال می شود تولید انرژی یا نیروی الکتریکی می کند ، می باشد.
  • کاربردهای دیزل ژنراتورها
    دیزل ژنراتورها دارای کاربردهای مختلفی برای مصارف گوناگون از جمله منازل ، فروشگاه ها ، ادارات و کاربردهای صنعتی می باشند.

کشتی‌ها و بسیاری از وسائل نقلیه بزرگ زمینی مانند قطارها نیز از دیزل ژنراتور نیز برای تامین نیروی اکتریکی برای مصارف روشنایی و حتی نیروی محرکه نیز از دیزل ژنراتورهای مخصوص استفاده می کنند.

  • واحد اندازه گیری دیزل ژنراتورها
    واحد اندازه گیری برای دیزل ژنراتورها کیلوولت آمپر با نمای KVA می باشد که براساس نیروی الکتریکی که تولید میکنند اندازه گیری می شوند و برای مصارف گوناگون بازه این واحد متفاوت است ، برای مثال برای مصارف خانگی 1-30کیلوولت آمپر استفاده می شود.

بازرگانی پایا گسترش خورشید تابان با سالها کسب تجربه و دانش در زمینه تولید ، خرید ، فروش و واردات دیزل ژنراتورها برای مصارف مختلف می باشد.

دیزل ژنراتور اِم تی یو MTU

دیزل ژنراتور اِم تی یو MTU

دیزل ژنراتور ولوو VOLVO

دیزل ژنراتور ولوو VOLVO

دیزل ژنراتور ایویکو IVECO

دیزل ژنراتور ایویکو IVECO

دیزل ژنراتور پرکینز PERKINS

دیزل ژنراتور پرکینز PERKINS

دیزل ژنراتوردویتس آلمانDEUTZ

دیزل ژنراتوردویتس آلمانDEUTZ

دیزل ژنراتور کامینز CUMMINS

دیزل ژنراتور کامینز CUMMINS

دیزل ژنراتورویچایی WEICHAI

دیزل ژنراتورویچایی WEICHAI

دیزل ژنراتور SPC

دیزل ژنراتور SPC

دیزل ژنراتوردوسان DOOSAN

دیزل ژنراتوردوسان DOOSAN

دیزل ژنراتورایسوزو ISUZU

دیزل ژنراتورایسوزو ISUZU

دیزل ژنراتورلوول LOVOL

دیزل ژنراتورلوول LOVOL

دیزل ژنراتوراستریم STREAM

دیزل ژنراتوراستریم STREAM

موتورپمپ دیانا Diana

موتورپمپ دیانا Diana

سوالات متداول

تفاوت توان دائم و توان اضطراری دیزل ژنراتورها چیست؟

توان الکتریکی دیزل ژنراتورها را می توان به ۲ دسته : ۱ توان پرایم (prime ) و یا توان دائم کار و ۲ توان استند بای (stand by) و یا توان اضطراری تقسیم بندی نمود . توان پرایم (prime) و یا توان دائم کار توانی از دیزل ژنراتور می باشد که به طور مداوم می توان از آن استفاده نمود. توان استندبای(stand by) و یا توان اضطراری به توانی اطلاق می گردد که برای مدت زمانی کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد . توان پرایم (prime) و یا توان دائم کار دیزل ژنراتور در صنایع همچون نفت و گاز ، دریایی ، سایت های ساختمانی و … مورد استفاده قرار می گیرد . این امر در شرایطی اتفاق می افتد که دسترسی به شبکه برق سراسری وجود ندارد. همچنین در شرایطی به خاطر محدودیت های استفاده از برق شبکه صاحبان صنایع از این نیرو بهره مند می گردند . در برخی از شرایط و در برخی از کشورها نیز تولید برق با استفاده از دیزل ژنراتور مقرون بصرفه تر از استفاده از برق شبکه سراسری می باشد. استفاده از توان استندبای( stand by) و یا توان اضطراری در شرایطی نمود پیدا می کند که دسترسی به منبع برق اصلی قطع گردیده و یا بخاطر شرایطی نیاز به تولید توانی بیشتر ایجاد می گردد. همانند سایر ماشین آلاتی که توانایی کارکرد دائم را دارند ، دیزل ژنراتور های دائم کار نیز از اجزای مخصوص بهره مند می باشند . این امر سبب گردیده است که ۲ دیزل ژنراتور با توان های پرایم (prime) و استندبای(stand by) یکسان دارای مشخصات فنی و قیمت های متفاوتی نسبت به یکدیگر باشند. توان استندبای (stand by) و یا اضطراری همانطور که در قبل ذکر گردید توان استندبای (stand by) و یا اضطراری به توانی از دستگاه گفته می شود که برای مدت زمانی کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد . شایان ذکر است که توان اضطراری دیزل ژنراتور قابلیت اضافه بار را ندارد ، یعتی نمی توان توانی بیشتر از توان استندبای دیزل ژنراتور از آن دریافت نمود . از توان اضطراری و یا استندبای می توان در محل هایی که دسترسی به برق شبکه وجود دارد ،به عنوان نیروی پشتیبان ، با حداکثر توان ۸۰% باز مورد استفاده ، استفاده نمود . توان پرایم (prime) و یا دائم : از توان پرایم (prime) و یا دائم می توان به عنوان منبع اصلی تولید برق استفاده نمود . شایان ذکر است که در صورت استفاده دائم از دیزل ژنراتور بار خروجی از دستگاه می بایست %۸۰-۷۰ توان پرایم( (prime و یا توان دائم دیزل ژنراتور باشد . در صورت افزایش این درصد می بایست ساعات استفاده از دستگاه در روز کاهش یابد تا از آسیب دیدگی دیزل ژنراتور جلوگیری به عمل آید.

نحوه ی محاسبه ی دیزل ژنراتور چگونه است؟

محاسبات دیزل ژنراتور با هدف انتخاب دیزل ژنراتور مناسب یکی از دغدغه های مصرف کنندگان و افرادی که قصد خرید دیزل ژنراتور را دارند بوده است. در محاسبات دیزل ژنراتور مواردی مانند تبدیل واحدهای الکتریکی ، محاسبه توان مصرفی و محاسبه اندازه کاوای (KVA) دیزل-ژنراتور برای استارت موتور ها و … را میتوان به دست آورد ، در ادامه نحوه محاسبه ظرفیت ، قدرت و توان دیزل-ژنراتور توسط دلتا ژنراتور را بررسی شده است که آگاهی از این محاسبات به انتخاب دیزل ژنراتور مناسب کمک شایانی میکند. فرمول های زیر برای تبدیل واحدهای مختلف مربوط به دیزل ژنراتورها بکار برده می شوند: 1KW= 1.341÷ HP 1HP = 1.341* KW 1KVA = 0.8 ÷ KW 1KW= 0.8 * KVA 1KVA = 1.44 ÷ A 1A = 1.44 * KVA

تفاوت موتور دیزلی و بنزینی چیست؟

موتور های بنزینی و دیزلی هر دو توسط احتراق داخلی کار می کنند، اما روش های کارشان کمی متفاوت است. در یک موتور بنزینی، سوخت و هوا به یک سیلندر فلزی کوچک تزریق می شود. پیستون مخلوط سوخت و هوا را فشرده می کند و آن را به حالت انفجار در میآورد، و یک جرقه الکتریکی کوچک از یک کلید اتصال آن را آتش می زند که باعث می شود مخلوط منفجر و برق تولید شود ، پیستون را به پایین سیلندر هل دهد و (از طریق میل لنگ و چرخ دنده ها) چرخ ها را بچرخاند. موتورهای دیزلی نیز به همین ترتیب کار می کنند، اما ساده تر. اول، هوا به داخل سیلندر وارد می شود و پیستون آن را فشرده می کند – اما خیلی بیشتر از موتور های بنزینی در یک موتور بنزینی، مخلوط سوخت و هوا در حدود یک دهم از حجم اصلی آن فشرده می شوند. اما در یک موتور دیزل ژنراتور، هوا در حدود 14 تا 25 برابر فشرده می شود. اگر تا به حال چرخ یک دوچرخه را باد کرده باشید، متوجه شده اید که تلمبه داغتر شده است. دلیلش این است که فشرده سازی گاز، گرما تولید می کند. حال تصور کنید وقتی هوا 14-25 بار بیشتر از معمول فشرده می شود، چه میزان حرارتی تولید می شود. و حرارت زیاد باعث می شود هوا معمولا تا 500 درجه سانتی گراد (1000 درجه فارنهایت) و گاهی اوقات حتی بیشتر داغ شود. وقتی هوا فشرده شد، غباری از سوخت به درون سیلندر (در موتور های جدید) توسط یک سیستم تزریق سوخت الکترونیکی اسپری می شود. (مقدار سوخت تزریق شده بستگی به این دارد که راننده بخواهد موتور چه میزان قدرتی تولید کند.) هوا به حدی داغ است که سوخت بدون نیاز به شمع، فورا مشتعل و منفجر می شود. این انفجار کنترل شده باعث می شود پیستون به خارج از سیلندر هل داده شود، و قدرت ایجاد شده وسیله نقلیه یا ماشینی که موتور دیزل ژنراتور در آن نصب شده است را به حرکت درآورد. وقتی پیستون به داخل سیلندر برگردد، گازهای خروجی از اگزوز خارج می شوند و این فرایند دوباره تکرار می شود – صد یا هزار بار در دقیقه

دیزل ژنراتور چه قطعاتی دارد؟

دیزل ژنراتور ها که از یک موتور دیزل و یک عدد ژنراتور تولید برق تشکیل شده است.همچنین دارای قطعات مختلفی می باشد،که شامل موارد ذیل می باشد: انواع فیلتر هوا ، فیلتر روغن ، فیلتر گازوییل ، تسمه ها و سایر قطعات مصرفی همچنین لوازم یدکی از جمله انواع پمپ گازوییل و سایر پمپ ها ، رادیاتور دیزل ژنراتور، میل سوپاپ، انواع واشر از جمله واشر سر سیلندر، واشر کامل، بوش و شاتون، انواع سوزن انژکتور ،سیستم پیش گرم کن آب و روغن، کامپیوتر ECU ، انواع کانوپی سایلنسر ،یا همان کاناپی اتاقک ضد صدا ولتاژ رگولاتور ( رگلاتور ) یا همان AVR

پایا گسترش خورشید تابان 
دریافت جدیدترین لیست قیمت و کاتالوگ ها
جهت دریافت جدیدترین و بروزترین کاتالوگ ها و لیست قیمت های بروز و افزایش دانش در زمینه پمپ و آبرسانی ایمیل خود را وارد کنید
می خواهم کاتالوگ ها را دریافت کنم
همچنین میتوانید با تماس با کارشناسان ما ازمشاوره کارشناسان زبده استفاده کنید
close-link