پمپ آب آبرسانی و خرید پمپ آب آبرسانی

//پمپ آب آبرسانی و خرید پمپ آب آبرسانی

پمپ آب آبرسانی و خرید پمپ آب آبرسانی

برای خرید پمپ آب آبرسانی با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.


پمپ آب آبرسانی

پمپ آبرسانی وسیله ای است مکانیکی که برای انتقال مایعات بکار گرفته میشود.که با افزایش فشار باعث جابجایی مایع از محلی به محل دیگر یا از ارتفاع پایین به سطح بالاتر می شود .
به طور کلی پمپ آب آبرسانی به دستگاهی گفته می شود که انرژی مکانیکی را از یک منبع خارجی می گیرد و به سیالی که از آن عبور می کند انتقال می دهد.
امروزه پمپ ها نقش های زیادی ایفا می کنند چه در صنعت و چه در کشاورزی برای انتقال آب به زمینهای کشاورزی و حتی در خانه های شهری برای انتقال آب به طبقات بالایی ساختمان در وسایل نقلیه مانند پمپ بنزین ماشین یا پمپ باد برای باد کردن تایر وسایل نقلیه موتورسیکلت و دوچرخه به کار میرود

انواع پمپ آب آبرسانی

پمپ های دینامیکی:در این پمپها انتقال انرژی به سیال به صورت متناوب صورت می گیرد و انواع آن گریز از مرکز و جریان محور میباشد.
پمپ های جابجایی مثبت:که انتقال انرژی به سیال به صورت متناوب می باشد و انواع آن رفت و برگشتی می باشد.

پمپ های دینامیکی (پمپ گریز از مرکز)
پمپ گریز از مرکز از یک پروانه دوار برای افزایش فشار استفاده می کند و این گونه پمپ ها بیشتر برای انتقال سیال در یک سیستم لوله کشی استفاده می شود سیال در امتداد یا نزدیک محور وارد محفظه پروانه پمپ می شود و بوسیله پروانه شتاب می گیرد و به سرعت به سمت بیرون جریان می یابد و به سمت لوله کشی می رود.

Water-supply-pump

پمپ آبرسانی وسیله ای است مکانیکی که برای انتقال مایعات بکار گرفته میشود

 

مزایا و معایب خرید پمپ آبرسانی گریز از مرکز:

از مزایای این گونه پمپ ها می توان به یکنواخت بودن جریان اشاره کرد و یکی از معایب آن این است که چون این پمپ ها از مکش استفاده می کنند هوا را نمی توانند پمپ کنند به همین خاطر پمپ و لوله همیشه باید پر از آب باشد.

پمپ های جابجایی مثبت(پمپ های رفت و برگشتی)
نیروی محرکه اغلب این پمپ ها الکتریسیته می باشد. در این پمپ ها نیروی چرخشی میل لنگ تبدیل به حرکت رفت و برگشتی پیستون می شود با عقب رفتن پیستون ایجاد مکش می شود و سیال وارد سیلندر شده و با بالا رفتن سیلندر سیال با فشار از طریق راه خروجی خارج می شود .

پمپهای چرخ دنده ای
این پمپ ها نوعی از پمپ های گردشی یا روتاری هستند که دارای دو قسمت است: یکی ثابت که دیواره می باشد و قسمت دیگر متحرک و دایره وار است که از یک محور گردان با چرخ دنده می باشد و مایع بین چرخ دنده ها و دیواره به تله می افتد و در اثر چرخیدن چرخ دنده ها به بیرون رانده می شود و نکته مهم در مورد این پمپ ها این است که هیچ گاه نباید وقتی پمپ روشن است شیر خروجی بسته باشد.

پمپ آب آبرسانی شناور

به پمپی گفته میشود که در درون آب قرار می گیرد و اینگونه پمپ ها با الکتریسیته کار می کنند و محفظه آن کاملا بسته می باشد و هیچ روزنه ای ندارد تا آب وارد آنها نشود. این پمپ ها پمپ گریز از مرکز چند طبقه می باشند.

موارد کاربرد خرید پمپ آب آبرسانی

در واقع اصطلاح پمپ آب یک کلمه عام هست که این امر بصورت اشتباه به کلیه پمپ ها اطلاق می شود. در واقع پمپ از لحاظ کابرد دارای تنوع زیادی هستند که برخی از آنها اشاره می کنیم:

۱- انتقال آب جهت مصرف
۲- انتقال آب جهت اطفاء حریق
۳- انتقال آب در اراضی و زهکشی
۴- جمع آوری و انتقال فاضلاب
۵- انتقال سیالات شیمیایی
۶- کاربرد فراوان در صنایع شیمیایی، نفت، پتروشیمی و پالایشگاهی
۷- صنایع غذایی

توسط | ۱۳۹۶-۱۱-۷ ۱۱:۵۹:۲۲ +۰۰:۰۰ مهر ۱ام, ۱۳۹۶|پمپ آب آبرسانی|بدون ديدگاه