فروش پمپ آب پنتاکس

پمپ آب خانگی پنتاکس، بوستر پمپ پنتاکس،پمپ آب پروانه ای پنتاکس،پمپ آب کف کش پنتاکس،پمپ لجن کش پنتاکس، پمپ سیرکولاتور پنتاکس، پمپ آب طبقاتی پنتاکس

 

بازرگانی خورشید تابان نمایندگی محصولات پنتاکس

پمپ آب پنتاکس فعالیت خود را در زمینه تولید انواع پمپ آب از سال 1990 آغاز نمود و با توسعه و پیشرفت این شرکت در بازار ایتالیا بدون شک جایگاه ویژه ای در میان مصرف کنندگان پیدا نمود و در حال حاضر به عنوان یکی از برترین ها در زمینه تولید پمپ آب مطرح بوده و گردش مالی بسیار بالایی را در این زمینه ایجاد کرده است.
از جمله ویژگی های بارز پمپ آب پنتاکس می توان به کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه اشاره نمود. مشتری مداری جزء لاینفک برنامه های این مجموعه است.

پمپ آب

محصولات پمپ آب پنتاکس ( Pentax)

پمپ آب خانگی

پمپ آب پنتاکس خانگی

پمپ آب محیطی

پمپ آب پنتاکس محیطی

الکتروپمپ خودمکش پنتاکس

پمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ خودمکش

الکتروپمپ سانتریفیوژ خودمکش پنتاکس

پمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ خودمکش

الکتروپمپ سانتریفیوژ خودمکش پنتاکس

پمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ خودمکش

الکتروپمپ سانتریفیوژ دو مکشه پنتاکس

پمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ دومکشه

الکتروپمپ سانتریفیوژ تک پروانه

پمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ تک پروانه

الکتروپمپ سانتریفیوژ پنتاکس

پمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ

الکتروپمپ سانتریفیوژ تک پروانه

پمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ تک پروانه

الکتروپمپ سانتریفیوژ پنتاکس

پمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ

الکتروپمپ سانتریفیوژ دو پروانه پنتاکس

پمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ دو پروانه

الکتروپمپ سانتریفیوژ افقی کوپله مستقیم

پمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ افقی کوپله مستقیم

پمپ آب طبقاتی افقی استیل

پمپ آب پنتاکس طبقاتی افقی استیل

طبقاتی عمودی استیل

پمپ آب پنتاکس طبقاتی عمودی استیل

طبقاتی عمودی استیل

پمپ آب پنتاکس طبقاتی عمودی استیل

طبقاتی عمودی استیل

پمپ آب پنتاکس طبقاتی عمودی استیل

پمپ آب پنتاکس کف کش

پمپ آب پنتاکس کف کش

پمپ آب پنتاکس کف کش

پمپ آب پنتاکس کف کش

پمپ آب پنتاکس کف کش استینلس استیل

پمپ آب پنتاکس کف کش استینلس استیل

پمپ آب پنتاکس کف کش استینلس استیل

پمپ آب پنتاکس کف کش استینلس استیل

پمپ پنتاکس

پمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ کف کش تک کانالی

پمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ کف کش چدنی

پمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ کف کش چدنی

پمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ شناور طبقاتیپمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ شناور طبقاتی

پمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ شناور طبقاتیپمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ شناور طبقاتی

پمپ آب پنتاکس شناور موتوری

پمپ آب پنتاکس شناور موتوری

پمپ آب پنتاکس شناور موتوری فرانکلین

پمپ آب پنتاکس شناور موتوری فرانکلین

پمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ طبقاتی افقی خود مکش

پمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ طبقاتی افقی خود مکش

 

سوالات متداول و دانستنی های پمپ آب پنتاکس

تفاوت پمپ آب پنتاکس کوپله مستقیم و کوپله غیر مستقیم چیست؟

پمپ آب پنتاکس بصورت 2 مدل رایج ساخته می شوند، الف)پمپ آب پنتاکس کوپله مستقیم ب)پمپ آب پنتاکس کوپله غیر مستقیم.
در نوع کوپله مستقیم الکتروموتور و پمپ بدون هیچ واسطه بصورت مستقیم به یکدیگر وصل می شوند و این امر باعث مزایای بسیار زیادی می شود، که می تواند به بی صدا بودن الکتروپمپ، راندمان بالا موتور و بهینه سازی مصرف انرژی، کم شدن استهلاک بین پمپ و موتور اشاره کرد.
از جمله مزایای قابل توجه این الکتروپمپ ها حداقل استفاده از فضا جهت نصب می باشد. دیگری اینکه این الکترپمپ ها با توجه به تکنولوژی کوپله مستقیم دارای عمر مفید بالایی می باشند. در کارخانجات صنعتی پمپ آب پنتاکس می توان گفت 90% محصولات به صورت فرآیند کوپله مستقیم ساخته می شوند.
الکتروپمپ های کوپله غیر مستقیم با توجه به اینکه دارای مزیت حداکثر آبدهی در سیستم های آبرسانی می باشند. اما نیاز به دقت کامل این موضوع هست که حتماً هنگام مونتاژ بروی شاسی کاملا به صورت موازی و هم تراز ساخته شوند که این عمل با دستگاه لیزر موازی و ساعت تراز قابل انجام هست همچنین ساختن شاسی با استفاده از آهن آلات با سایز مناسب نیز مهم می باشد. با توجه به اینکه این نوع محصول الکتروموتور و پمپ با واسطه کویلینگبه یکدیگر متصل می شود که الکتروپمپ در اثر غیر هم ترازی در قسمت کوپلینگ ها و بلبرینگ ها و شفت و در نهایت پروانه دچار آسیب جدی می شوند که این امر منجر به تعویض قطعات یاد شده می باشد. که در کارخانجات صنعتی پمپ آب پنتاکس 10% محصولات با توجه به نیاز بازار به این شکل عرضه می شود.

 

سیل مکانیکی در پمپ آب پنتاکس چیست و چه مزیتی دارد؟

سیل مکانیکی یا آببندهای مکانیکی (فیبر و فنر) از جمله قطعات صنعتی هستند که برای جلوگیری از نشت مایعات، جامدات و گازها به بیرون از سیستم پمپ آبرسانی و غیره مورد استفاده قرار می گیرند که شامل دو سطح صاف هستند که یکی ثابت هست که بروی سر پمپ و دیگری متحرک که بروی محور گردش پمپ قرار می گیرند و این امر باعث جلوگیری از نشت مواد گران قیمت، خورنده و خطرناک و مایعات سمی و گازها و آلاینده های سرطان زا و حتی سیالات که مشتعل و قابل انفجار هستند می شود در کارخانجات صنعتی پمپ آب پنتاکس از انواع سیل با مواد مخصوص از جمله سیلیکون، کاربراید و الماسه و غیره استفاده می شود که با توجه به نوع پمپ از 0 درجه الی 120 درجه سانتی گراد قابلیت عملکرد دارند و لازم به ذکر است که در کارخانجات صنعتی پمپ آب پنتاکس به این مسئله توجه ویژه ای می شود که این قطعه با کیفیت و استاندارد بالا در محصولات استفاده می شود.

 

چه عواملی باعث می شوند که پمپ آب پنتاکس دچار آسیب و استهلاک شود؟

از جمله مواردی که باعث معیوب شدن الکتروپمپ آب می شود؛
1) عدم انتخاب صحیح پمپ
2) سیال تحت پمپاژ مایعی بجز آب باشد
3) کارکرد سیال بدون سیال و یا حجم کم سیال
4) رعایت نکردن ارتفاع مکش مثبت بروی پمپ
5) دما و فشار کاری بیشتر از حد مجاز مندرج در کاتالوگ فنی
6) عدم نصب صحیح برقی و مکانیکی پمپ
7) نوسانات برقی و عدم نصب و عدم رعایت موارد حفاظتی در تابلو برق
شاان ذکر است که در کارخانجات صنعتی پمپ آب پنتاکس از این امر مهم بصورت کامل به مشتریان محترم آموزش و آگاهی داده میشود.

 

الکتروپمپ در پمپ آب پنتاکس می بایست دارای چه راندمانی باشد؟

با توجه به اینکه تا سال 2009 از الکتروموتورهای رایج القایی که از قدرت 375 – 075 KW تولید می شوند استفاده می شوند در اروپا با هدف کاهش مصرف انرژی و الکتریکی و دی اکسید کربن در سال 2009 قانون کاهش مصرف این دو مورد به تصویب می رسد لذا با توجه به اینکه کارخانه های بزرگ تولید الکتروموتور مجبور می شوند که محصولات خود را با فناوری های جدید در جهت کاهش مصرف تولید کنندکه این فناوری به نام IE می باشدکه مختصر کلمه International Efficiency هست یا همان راندمان بین المللی.
از این رو الکتروموتورهای فوق با فناوری IE2 و IE3 شروع به تولید شد و لازم به ذکر است که کارخانجات صنعتی پمپ آب پنتاکس در تمامی محصولات خود از این نوع الکتروموتور استفاده می کند.

 

نیروهای اعمال شده به پمپ آب پنتاکس هنگام عمل پمپاژ (قسمت اول)

انتقال انرژی در سیال که در توربوپمپ ها توسط پروانه صورت می گیرد، موجب تولید یک سری نیروهای هیدرولیکی می گردد که این نیروها در دو جهت شعاعی و محوری به اجزای گردنده پمپ (پروانه و شافت) وارد آمده و به وسیله بیرینگ ها به پوسته ثابت پمپ منتقل می شوند. این نیروها ناشی از تغییر جهت و امتداد سرعت و مقدار فشار سیال از ابتدای ورود به پروانه تا خروج از پمپ در قسمت های مختلف پمپ هستند و بسته به شرایط کار پمپ (تغییرات دبی و هد) ممکن است مقادیر و جهات مختلفی داشته باشند. این نیروها را می توان به دو دسته نیروهای شعاعی و محوری تقسیم نمود.
نیروهای شعاعی: در پمپ های سانتریفیوژ، سیال پس از خروج از پروانه و یا دیفیوزر به داخل یه جمع کننده وارد می شود و پس از جمع شدن از دهانه خروجی آن به بیرون هدایت می گردد. در صورتی که فشار استاتیک سیال در طول مسیر به تدریج تغییر یابد، فشار متغیری حول شافت بوجود خواهد آمد. اختلاف فشار در دو نقطه مقابل نسبت به محور، سبب ایجاد نیرویی می شود که به نیروی شعاعی معروف است.
در حالت کلی طراحی جمع کننده به طریقی صورت می گیرد که در دبی نقطه طراحی، نیروی شعاعی کمترین مقدار خود را داشته باشد. اما در دبی هایی غیر نقطه کاری، مقدار این نیرو ممکن است زیاد شود. بطور کلی در یک پمپ سانتریفیوژ میزان نیروی شعاعی به شکل ظرف جمع کننده و دبی عبوری از پمپ بستگی دارد.

 

نیروهای اعمال شده به پمپ آب پنتاکس هنگام عمل پمپاژ (قسمت دوم)

در مقاله قبل پیرامون نیروهای اعمال شده به پمپ سانتریفیوژ در هنگام کار، به نیروهای شعاعی اشاره شده و رابطه ای برای محاسبه آن پیشنهاد گردید. در این مقاله به نوع دوم نیروهای وارد شده به پمپ که به نام نیروهای محوری معروف هستند اشاره خواهد شد.
برآیند همه نیروهایی که بر روی مجموعه در حال چرخش پمپ، در جهت محور ایجاد می گردد به نیروی محوری معروف است. در پمپ های سانتریفیوژ به دلیل وجود فاصله خالی بین قطعه ثابت و پروانه، فشار خروجی سیال به صفحه پشتی پروانه منتقل می شود. بعلت آنکه فشار در پشت پروانه به مراتب از فشار در قسمت جلوی آن بیشتر است نیروهای وارد به پروانه در راستای محور پروانه همدیگر را خنثی نمی کنند و نیرویی در راستای محور پروانه و بطرف دهانه مکش به پروانه وارد می شود.
همچنین در شروع راه اندازی و تا زمان رسیدن به سرعت نامی پمپ، ممکن است گردابه هایی در داخل محفظه پمپ شکل بگیرند که این گردابه ها می توانند نیروهایی اضافه را در راستای شافت پمپ ایجاد نمایند که از این نیروها هم بعنوان نیروی محوری یاد می گردد.
نیروهای محوری ایجاد شده بایستی توسط مکانیزمی دفع گردند در غیر این صورت اجزای پمپ پس از گذشت مدت زمان اندکی کارایی خود را از دست خواهند داد.

 

هزینه های دوره عمر یک پمپ آب پنتاکس (قسمت اول)

از زمان خرید پمپ تا زمان از رده خارج کردن آن، همواره هزینه هایی صرف سیستم پمپ و پمپاژ می شود. این هزینه ها را می توان به دسته های متنوعی تقسیم نمود.
به صورت سنتی به هنگام انتخاب پمپ، تنها هزینه های خرید، نصب و راه اندازی آن توسط مشتری محاسبه می گردد و معمولاً مجموع این هزینه ها از طرف مشتری بعنوان معیار انتخاب و خرید پمپ مطرح می گردد. حال آنکه علاوه بر هزینه های یاد شده، هزینه های دیگری نیز از زمان خرید تا از رده خارج کردن پمپ وجود خواهند داشت. این هزینه ها را می توان در قالب زیر دسته بندی نمود:
Cin = هزينه های اوليه
Cinst = هزينه های نصب
Ce = هزينه هاي انرژی
Cop = هزينه هاي کارکرد
Cmain = هزينه هاي تعمير و نگهداري
Cdt = هزينه هاي عدم کارکرد
Cc = هزينه هاي زيست محيطي
Cv = هزينه هاي از رده خارج کردن

 

هزینه های دوره عمر یک پمپ آب پنتاکس (قسمت دوم)

در شماره پیشین از مقالات آنلاین، بیان شد که از ابتدای روند خرید یک پمپ تا زمان از رده خارج کردن آن یک سری هزینه های از طرف خریدار پرداخت می گردد. به مجموع این هزینه ها، هزینه های دوره مصرف پمپ اطلاق می شود. در این مقاله به بررسی مهمترین موارد از مجموع هزینه های دوره مصرف پمپ پرداخته می شود.
از بین تمام هزینه هایی که بعنوان هزینه های دوره مصرف از آن ها یاد شد، مهمترین عوامل هزینه های مربوط به تامین انرژی (مصرف برق پمپ) و تعمیرات و نگهداری پمپ می باشد که بخش قابل توجهی از کل هزینه های دوره مصرف را شامل می شوند.
این در حالی است که بسیاری از خریداران گمان می کنند عمده هزینه پرداختی آن ها برای یک دوره کارکرد پمپ، هزینه اولیه خرید پمپ است. حال آنکه برق مصرفی پمپ در طی زمان کارکرد آن پس از گذشت چندین سال از عمر پمپ، بیشترین هزینه ای است که هزینه های مربوط به دوره مصرف پمپ را شامل می شود.

بستن منو