پمپ اسید و سیالهای شیمیایی

پمپ اسید| فروش انواع پمپ اسید/لیست قیمت پمپ اسید/انواع پمپ اسید/لیست قیمت پمپ اسید/عرضه پمپ اسید/پمپ اسید

پمپ های اسید| بازرگانی پایا گسترش خورشید تابان

بیشتر سیالهای شیمیای را می‌توان به وسیله انواع مختلف پمپ‌ها جابه‌جا کرد. اما در مقایسه با آب این مایعات برای پمپ‌ها بسیار خورنده می‌باشند مگر آنها جنس های به خصوصی در ساخت پمپ‌ها به کار رود. هشت عامل زیر روی انتخاب نوع پمپ اثر می‌گذارند:
دمای مایع
ارتفاع نسبت به مرحله
فشار خروجی از پمپ
فاکتور بار پمپ
جامداتی که به صورت سوسپانسیونی در محلول بوده ویا خورنده می‌باشند
مقاومت خوردگی فلز
رفتار الکترو شیمیایی
ملاحظاتی که در ساخت رعایت شده است.
در پمپ های مخصوص مواد شیمیایی، قطعاتی که در تماس مستقیم با مواد هستند باید از جنسی انتخاب شوند که در برابر آن ماده شیمیایی مقاومت لازم را داشته باشد.

نکته مهم در انتخاب این پمپ ها اینست که به دلیل تنوع بسیار زیاد مواد شیمیایی امکان استفاده از یک نوع ماده خاص به عنوان جنس ثابت در ساخت پمپ ها وجود نداشته و بسته به خواص شیمایی و فیزیکی ماده مورد نظر و شرایط کاری برای هر مورد خاص موضوع بررسی شده و ماده مناسب برای ساخت قطعات پمپ انتخاب می گردد.

محصولات پمپ اسید گروه بازرگانی پایا گسترش خورشید تابان

پمپ اسید و موادشیمیایی

پمپ اسید و موادشیمیایی

پمپ اسید و موادشیمیایی

پمپ اسید و موادشیمیایی

پمپ اسید و موادشیمیایی

پمپ اسید و موادشیمیایی

فروش برترین برندهای پمپ اسید

پمپ اسید و مواد شیمیایی پمپ بهمن جهت انتقال مواد شیمیایی از جمله اسید کاربرد دارد.
ادامه مطلب

اولین تولید كننده پمپهای با كالیت و استنلس استیل (به صورت كاس) درایران، 30 سال سابقه و تحقیق و كارشناسی در امر تولید انواع پمپ های مواد غذایی و شیمیایی را جزء افتخارات خود دانسته و به آن مباهات می كند.

ادامه مطلب

صنایع شیمی پمپ در زمینه ی طراحی و راه اندازی و نصب وهمچنین ساخت پمپ های ضد اسید،از جنس پلاستیکی در انواع مختلف فعالیت میکند.پمپ های اسیدی از نوع پلاستیکیPP/PE در سایزهای مختلف(از 5متر الی 70متر ارتفاع)با آبدهی 2 الی 50 متر مکعب در ساعت،می باشد.

ادامه مطلب

سوالات متداول و آخرین مقالات پمپ اسید

پمپ هایی که وظیفه انتقال مواد شیمیایی را بر عهده دارند.پمپ‌های شیمیایی مدرن با محرکه‌های موتوری معمولا دارای پروانه‌های پیچی با مکش انتهایی بوده که این پروانه‌ها به صورت بسته و یا نیمه باز هستند. در شرایطی که جعبه آب بندی (Stufing box )معمولی دارای آب سردکننده برای پکینگ(وقتی که دمای مایعی که پمپ می‌شود متجاوز از F300 باشد) است از بلبرینگ با مقاومت زیاد (Heavyduty)استفاده می‌شود. در بعضی اوقات از آب بندی مکانیکی به جای پکینگ استفاده می‌کنند. بعض از تولیدکنندگان پمپ از یک تبدیل کننده که به پوسته پمپ متصل شده استفاده می‌کنند تا از طریق آن بتوان این جابجایی را انجام داد. پوسته دو پارچه عمودی امکان کاربرد یک قطعه و اشر حلقوی را می‌دهد.

1:مونو پمپ ها/2:پمپ های پریستالتیک/3:پمپ های با محرک مغناطیسی
1)مونو پمپ ها: این پمپ ها با ابعاد مختلف جهت انتقال مواد شیمیایی بدون هیچ گونه ضربه و پالس می باشند که سبب جلوگیری از تخریب ماده شیمیایی و یا تغییر در آن می شود. از دیگر مزایای این پمپ می توان به انتقال مواد با ذرات معلق و همچنین مواد با لزجت بالا (در حدود 1000000 Cps) اشاره کرد.

2)پمپ های پریستالتیک:اساس کار پمپ های پریستالتیک بر اساس طبیعت حرکت ماهیچه ای بدن انسان است . حرکات انقباضی متناوب و سپس رها شدن ماهیچه ها در اطراف مسیر لوله ای که باعث حرکت محتویات داخل آن می شود .

3)پمپ های با محرک مغناطیسی: از پمپ های بدون آب بند ، جهت حذف نشت سیال به محیط بیرون استفاده می شود . امری که در پمپ های دارای پکینگ و یا آب بند مکانیکی/ مکانیکال سیل رخ می دهد . معمولا از این گونه پمپ ها برای جلوگیری از نشت سیالات سمی و خطرناک و در بعضی موارد با ارزش استفاده می گردد.

پمپ های سانتریفیوژ پلیمری جهت پمپاژ انواع سیالات شیمیایی ، حلال ها ، ‌اسیدها ، بازها و … در انواع متریالهای پلی پروپیلن PP ، پی وی سی PVC ، تفلون PTFE ، ‌کاینار PVDF ساخته می شوند .

به دلیل اینکه در انتقال سیالات شیمیایی و خورنده قسمت آببندی پمپ پلیمری بیشتر حائز اهمیت بوده و دچار آسیب می شود ، در اکثر پمپ های پلیمری مکانیکال سیل حذف گردیده و به جای آن دارای سیلینگ مگنتی (Magnetic Drive Seal-Less Centrifugal Pump) می باشند.

کاربردها:

اسیدشویی (Etching) ، آب دریا (Sea Water) ، اسید سولفوریک (H2SO4) ، اسید نیتریک(Nitric Acid)اسید فسفریک ،اسید استیک (Acetic Acid) ، مبدلهای حرارتی ، تصفیه آب ، کاستیک سودا ، مایعات آبکاری ، مواد شوینده ، آب نمک ، مایع صابون ، کلرفریک

در این پمپ ها مکش سیال از طریق چرخشی که در پروانه توسط موتور الکتریکی ایجاد می شود، اتفاق می افتد و در نتیجه این چرخش پره های پروانه، سیال شتاب یافته و در اثر این جابجایی انرژی جنبشی سیال افزایش یافته و به انرژی فشار تبدیل شده که باعث خروج پر فشار سیال از خروجی می شود. در این نوع پمپ ها مکانیکال سیل حذف شده است و به جای آن از سیلینگ مگنتی استفاده شده و یا بدون مکانیکا سیل آب بندی اضافه می شود چون در انتقال سیالات خورنده شیمیایی قسمت آب بندی پمپ دارای اهمیت شایانی می باشد.
خدمات پمپ 100%
خدمات بوسترپمپ 100%
تجهیزات جانبی پمپ 100%
منابع تحت فشار 100%

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، خیابان طالقانی، بعد از خیابان مفتح، پاساژ دانش، طبقه سوم، واحد 10

(ده خط ویژه) TELL/FAX: 88830031-88830032

EMAIL: info@pumpsab.ir

website: www.pumpsab.ir

پایا گسترش خورشید تابان 
دریافت جدیدترین لیست قیمت و کاتالوگ ها
جهت دریافت جدیدترین و بروزترین کاتالوگ ها و لیست قیمت های بروز و افزایش دانش در زمینه پمپ و آبرسانی ایمیل خود را وارد کنید
می خواهم کاتالوگ ها را دریافت کنم
همچنین میتوانید با تماس با کارشناسان ما ازمشاوره کارشناسان زبده استفاده کنید
close-link