پمپ مگنتی | فروش انواع پمپ مگنتی

انواع پمپ مگنتی

پمپ مگنتی | بازرگانی پایا گسترش خورشید تابان

 

پمپ مگنتی در حقیقت یک پمپ سانتریفوژ بوده که محرک آن از نوع مغناطیسی است و انتقال حرکت از موتور الکتریکی به ایمپلر پمپ مگنتی از طریق میدان و نیروی مغناطیسی انجام می گیرد. (در حقیقت بین شافت الکتروموتور و شافت پمپ هیچ گونه اتصال مکانیکی وجود ندارد و در نتیجه به وجود آب بند نیازی نیست). اصول کار یک پمپ مگنتی بر مبنای حذف آب بند مکانیکی و یا پکینگ در یک پمپ overhung و استفاده از یک شافت دو تکه در قسمت آب بند شونده ، استوار است.
در قسمت مربوط به شافت داخلی ( که در معرض سیال پمپ شونده قرار می گیرد ) یک مجموعه از مگنت ها که دارای خاصیت آهن ربایی می باشند بر روی شافت قرار دارد که توسط بیرینگ های روانکار شونده توسط سیال، حمایت می شوند. بر روی شافت دیگر (Drive shaft )، مجموعه مگنتهای بیرونی قرار گرفته اند که بر روی شافت انتقال قدرت قرار گرفته اند . بین مجموعه مگنتهای درونی و بیرونی ، یک آب بند استاتیکی ، پوسته یا دیافراگم و سیال پمپ شونده را از اتمسفر بیرونی، جدا می سازد.
شار مغناطیسی ایجاد شده در مجموعه مگنت بیرونی، باعث به حرکت درآوردن مجموعه مگنت های درونی و پروانه می گردند. مجموعه بیرونی یا مستقیما بر روی مجموعه هوزینگ بیرینگ و یا شافت موتور الکتریکی نصب می گردد.پمپ سانتریفیوژ مگنتی/ مگنتیک درایو/ مگنت درایو:
امروزه استفاده از پمپ های سانتریفیوژ در صنایع مختلف کاربردهای فراوانی یافته است و بسته به نوع استفاده گونه های متعددی از این پمپ در حال ساخت می باشد.
یکی از موارد چالش برانگیز در طراحی این نوع پمپ ها برای انتقال مواد شیمیایی و سیالات سمی و خطرناک پدیدار می شود. به دلیل وجود آب بند مکانیکی (Mechanical Seal) و ماهیت و طراحی استهلاکی آن وجود نشتی سیال و پخش شدن بخارات و گازهای سمی ناشی از آن پس از گذشت مدتی از کارکرد پمپ امری اجتناب ناپذیر می باشد.
با توجه به همین موضوع جهت حل این مسئله طراحان اقدام به ساخت پمپ بدون نشتی جهت انتقال مواد شیمیایی٫ سیالات سمی و خطرناک٫ سیالاتی که خواص خورندگی زیادی دارند نظیر اسیدها و بازها و حلال های شیمیایی و … نمودند.
در پمپ های سانتریفیوژ مگنتیک این چالش با حذف سیل مکانیکی برطرف شده است. در این نوع پمپ ها انتقال نیروی محرکه الکتروموتور به پروانه از طریق میدان مغناطیسی انجام می پذیرد.
به دلیل حذف سیل مکانیکی در این نوع پمپ ها استهلاک مربوط به آن وهمچنین خطرات ناشی از نشتی بر اثرخورده شدن شیمیایی یا سایش مکانیکی نیز حذف می گردد.
موارد کاربرد پمپ مگنتیک درایو:
مواد شیمیایی سمی
سیالات قابل اشتعال
مواد شیمیایی فرار مانند الکل و …
مواد خورنده
سیالات بد بو
مواد شیمیایی و سیالات مضر برای محیط زیست
سیالات حاوی مواد رادیو اکتیو
مواد شیمیایی گرانقیمت

پمپ مگنتی

محصولات پمپ مگنتی گروه بازرگانی پایا گسترش خورشید تابان

منابع تحت فشار آب سرد

پمپ مگنتی

پمپ آب سیرکولاتور

پمپ مگنتی

پمپ آب کف کش

پمپ مگنتی

فروش برترین برندهای پمپ مگنتی

SPCنامی است که در صنعت پمپ به همراه کلماتی همچون کیفیت و تکنولوژی همراه می شود و بیش از ۳۰ سال به صورت جهانی حضور دارد. از سال ۱۹۷۵ در این صنعت حضور داشته و طراحی و تولید محصولات خود را بالاترین کیفیت و عملکرد همراه ساخته است که در بیش از ۶۰٫۰۰۰ متر مربع و با بیش از ۵۰۰ نیروی کاری مشغول به کار است و سالیانه بیش از ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ پمپ تولید کرده و در اقصی نقاط دنیا به فروش می رساند.

ادامه مطلب

CSE با بیش از بیست سال تجربه، طراحی و تولید طیف گسترده ای از پمپ های آب و پمپ های هوا و همچنین پمپ های مگنتی در کره جنوبی تاسیس گردید.

ادامه مطلب

پمپ های مگنتی ویگور چین با کیفیت خوب و کارایی بالا مناسب برای کاربردهای مختلف می باشد.

ادامه مطلب

سوالات متداول و آخرین مقالات پمپ مگنتی

پمپ های مگنتی پمپ هایی است که بانیروی مغناطیسی عمل می کند.این پمپ ها بدون آببندهای مکانیکی بوده،و توسط نیروی مغناطیس حاصل از آهنرباهای درون پمپ ایجاد شده برای گردش پروانه پمپ استفاده می گردد.
پمپ های مگنتی به دلیل عدم نشتی در موارد زیر به کار می رود:
– سیالات سمی
– سیالات شیمیایی
– سیالات اشتعال زا
– سیالات خورنده و ساینده
– سیالات مضر برای محیط زیست
– سیالات حاوی مواد رادیو اکتیو
-عدم نشتی سیال به محیط
-سر و صدا کمتر نسبت به بقیه پمپ ها
-ساختار ساده و نگهداری آسان
-توانایی پمپاژ سیالات مختلف
از جمله مزیت های این نوع از پمپ ها هستند
-بالا نبودن دما
-متبلور و سفت نشدن سیال
-تاثیر ویسکوزیته بالا در سیال
-بزرگ نبودن بیش از اندازه موتور

این مواردی است که باید قبل از به کارگیری پمپ مگنتی رعایت شود.

خدمات پمپ 100%
خدمات بوسترپمپ 100%
تجهیزات جانبی پمپ 100%
منابع تحت فشار 100%

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، خیابان طالقانی، بعد از خیابان مفتح، پاساژ دانش، طبقه سوم، واحد 10

(ده خط ویژه) TELL/FAX: 88830031-88830032

EMAIL: info@pumpsab.ir

website: www.pumpsab.ir

Summary
Review Date
Reviewed Item
پمپ مگنتی
Author Rating
51star1star1star1star1star
بستن منو