کفکش Leave a comment

کفکش چیست؟

لازم به ذکر است در ابتدای مقاله از کلمه کفکش ، شناور،پمپ مستغرق یا غرقابی تعریف درستی داشته باشیم .
زمانی که کلمه کفکش را استفاده می کنیم منطور الکتروپمپی هست که آب را از قسمت انتهای خود می کشدوتا عمق 5 متری میتوان آن را در آب فرو برد زیرا تمام این الکتروپمپ داخل آب می رود به آن مستغرق یا غرقابی می گویند. کفکش ها به دومدل ساده و فلوتردار تقسیم می شوند و مخصوص آب پاک ، زلال ، شفاف و بدون ذرات معلق می باشند.

شناور چیست ؟

 1. شناور همان کفکش است که دارای 4 تفاوت عمده می باشد .
 2. شما شناور را تا هر عمقی که بخواهید می توانید داخل آب فروببرید و محدودیت ندارد.
 3. شناور دائم کار است و میتوانید شما آن را به صورت مداوم استفاده کنید.
 4.  شناور آب را از وسط بدنه می کشد یعنی برعکس کفکش ،موتور در قسمت زیر و پمپ در قسمت بالا و مابین آنها مکش الکتروپمپ می باشد.

شناورها بر عکس کفکش ها می توانند از ارتفاع 30 متری تا 400 متری آب را پمپاژ کنند و اما کفکش ها از ارتفاع 1متری تا 90 متری در موارد صنعتی نهایتاً تا ارتفاع 170 متری توانایی پمپاژ دارند.

قیمت کفکش چینی چیست ؟

لازم به ذکر است که کفکش های موجود در بازار انواع مختلف دارند مثل : قیمت کفکش استریم ، DIANA ، ERIK ، لئو و غیره که معروف ترین آنها هستند. که بر اساس ارتفاع و سایز خروجی از قیمت 50 هزار تومان شروع و نهایتاٌ تا 600هزارتومان می باشند و برای اینکه شما تصویری از لیست قیمت پمپ کفکش ها داشته باشید. 2 نوع لیست قیمت از کفکش چینی با برند ERIK و استریم را عرضه می نماییم.
واستریم بپردازیم.VENZO و ERIKA خالی از لطف نیست که در این مقاله نسبت به ارائه لیست قیمت پمپ چینی با
باتوجه به اینکه کفکش های چینی دارای قیمت مناسب تری نسبت به کفکش های ایتالیایی می باشند ، در جهت مقایسه لیست قیمت کفکش پنتاکس ایتالیا و لوارا ایتالیا که از اجناس پرمصرف با قیمت مناسب در بازار هستند ارائه می گردد.
شایان ذکر است حالا که از کفکش چینی و ایتالیا سخن به میان آمده است یاد کنید از کار خانجات کفکش سازی مهم کشور مثل اسپیکو ، راد ، توان ، پمپیران ، فدک ، جهان و غیره .لذا برای نمونه لیست قیمت کفکش اسپیکو و شناور اسپیکو را به نمایش می گذاریم .
در جهت اطلاع رسانی نیاز دانسته ایم که کاتالوگ پمپ چینی استریم یا اریک و یا ونزو و غیره را که دارای یک مدل ساختار و یک مشخصات فنی هستند برای شما عرضه بزاریم.

نحوه محاسبه کفکش و شناور چیست؟

نحوه ساده محاسبه آن بدینگونه هست که شما میزان ارتفاع عمودی و افقی خود را محاسبه کرده و پس از کسر سطح الکترواستاتیک آب ، به آن 10+ متر برای افت فشار اضافه می نماییم .
برفرض مثال چاه ما 100 متر است و ما از 40 متر پائین تر چاه به آب می رسیم برای پیدا کردن سطح الکترواستاتیک آب باید
60=40- 100 را انجام دهیم ، از محاسبه بدست آمده نتیجه میگیریم که چاه ما در اصل 40 متر ارتفاع دارد و با اضافه کردن آن با 10+
(جهت افت فشار) به عدد 0 5متر ارتفاع آبدهی می رسیم.

چگونه یک کفکش چینی مرغوب را انتخاب کنیم؟

جواب این سوال کاملاٌ فنی می باشد، ابتدا باید مشخصات فنی آن را یک به یک بدانیم . برفرض مثال :

 1.  طول روتور آن چند میلی متر باید باشد؟ استاندارد این مدل 60سانتی متر است که بسیار مهم است چرا که در مدل های ضعیف 40 سانتی متر می باشد که تاثیر بسزایی در طول عمر کفکش دارد.کفکش استریم و ERIK از این مهم بهره می برند.
 2.  سوال بعدی در مورد جنس سیم پیچی یک کفکش است که ازچه نوعی باید استفاده شود؟ تنها توصیه ما به شما استفاده از کفکش با سیم پیچ 100%مس باشد.و در مدلهای ضعیف یا آلومینیوم هست یا مخلوطی از آن با مس و قلع که باعث کاهش طول عمر کفکش می شود. کفکش استریم و ERIK از این مهم بهره می برند.
 3.  جنس پروانه داخل کفکش چیست ؟ سوال کاملاٌ مهمی است چرا که در مدل های با کیفیت با پروانه آلومینیومی و در مدل های ضعیف و بی کیفیت با پروانه های پلاستیکی می باشد.برند ERIK و استریم این ویژگی ها را دارد.
 4.  چه نوع بلبرینگی در کفکش باید استفاده شود؟ آنچه در مورد کفکش بسیار حائز اهمیت است نوعی بلبرینگ سری 2RZ
  می باشدکه با لاستیک EPDM و مرغوب تولید شده باشد و برند ERIK و استریم این ویژگی را دارد.
 5.  بدنه کفکش باید دارای چه ویژگی باشد؟

تمامی کفکش های چینی دارای بدنه آلومینیومی هستند که باید شما آنها در سری QDX با ضخامت بدنه بشناسید و بدنه ERIK و استریم این ویژگی را دارد.
لازم به ذکر است که بدانید تمامی کفکش های اریک دارای یکسال وارانتی و تمامی کفکش های مارک استریم دارای یکسال گارانتی
می باشد و با توجه به خدمات بهتر محصولات اریک در ایران توصیه شرکت معظم پایاگسترش خورشیدتابان به شما خرید محصول است چرا که به لحاظ کیفی و قیمتی و خدماتی به مراتب مناسب تر از بقیه کفش ها می باشد و دارای تمامی شرایط استاندارد جهت استفاده یک کفکش را می توان در آن بطور واضح بررسی کرد ودید.

چگونه طول عمر کفکش خود را بالا ببریم؟

سوال مهمی است که باید به آن پرداخت همان طور که کیفیت قیمت و گارانتی یک محصول مهم است .طریقه نصب و نگهداری آن به مراتب مهم تر است چرا که اگر افراد بی تجربه اقدام به نصب آن بکنند از حیطه گارانتی و نگهداری خارج می شود ، پس بهتر است از شرایط و افراد با تجربه که متخصص این امر هستند کمک بگیرید و گروه صنعتی پایا گسترش خورشید تابان می تواند در این امر، متخصصین را معرفی نماید و نکته مهم دیگر آن است که شما یک صافی برای کفکش در هنگام نصب تهیه فرمایید مثل یک جعبه نوشابه که زیر کفکش در محل مکیدن آب قرار گیرد تا جلوگیری از نفوذ ذرات جامد ومعلق در انتهای چاه یا گودال نماید.

Summary
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
5 based on 2 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایا گسترش خورشید تابان 
دریافت جدیدترین لیست قیمت و کاتالوگ ها
جهت دریافت جدیدترین و بروزترین کاتالوگ ها و لیست قیمت های بروز و افزایش دانش در زمینه پمپ و آبرسانی ایمیل خود را وارد کنید
می خواهم کاتالوگ ها را دریافت کنم
همچنین میتوانید با تماس با کارشناسان ما ازمشاوره کارشناسان زبده استفاده کنید
close-link