پمپ آب و پمپ آب خانگی ۱۳۹۶-۱۱-۷ ۱۱:۵۸:۲۱ +۰۰:۰۰

خرید پمپ آب خانگی | خرید پمپ آب

فروش و خرید پمپ آب و خرید پمپ آب خانگی ، پمپ آب شناور ، پمپ لجن کش

خرید پمپ آب و خرید پمپ آب خانگی

با توجه به گسترش شهرها و انتقال افراد از اجتماع های کوچک به جوامع مدرن و پیشرفته شهری باعث پدید آمدن کلان شهرها شده است و این موضوع باعث می شود که فشار آب در شبکه دچار افت شدید شود ، جهت رفع این نیاز اقدام به ساخت و خرید پمپ آب خانگی و خرید پمپ آب میشود. پمپ های آب و پمپ های خانگی یکی از اساسی ترین تجهیزات صنایع و خانگی می باشند.پمپ آب مانند پمپ آب خانگی و همانند هر دستگاه دیگری دارای مجموعه ای از قطعات مکانیکی است. امروزه با خرید پمپ آب و خرید پمپ آب خانگی می توان راحتی و نیاز به آب فشار بالا را رفع کرد.

خرید پمپ آب خانگی

به علت کمبود فضای شهری شاهد خانه های چند طبقه می باشیم و باعث کمبود فشار آب در طبقات بالای ساختمان مواجه هستیم ، این مشکل با خرید پمپ آب خانگی و خرید پمپ آب قابل رفع می باشد.
برای ساختمانها نسبت به تعداد طبقات نیاز به خرید پمپ آب خانگی بنا به میزان مصرف الزامی می باشد .
همیشه برای خرید پمپ آب خانگی باید توجه داشت ظرفیت پمپ آب خانگی بیشتر از میزان مصرفی محاسبه شده باشد .

خرید پمپ آب و خرید پمپ آب خانگی

خرید انواع پمپ آب و پمپ های آب خانگی

برای خرید پمپ آب و خرید پمپ آب خانگی با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره خرید و خرید پمپ آب خانگی رایگان بهره ببرید.

نکته خرید پمپ آب خانگی و خرید پمپ آب

گروه بازرگانی و صنعتی پایا گسترش خورشید تابان با سابقه درخشان خود همواره توانسته که مشتریان را در جهت کالای مورد نیاز اعم از خرید پمپ آب ، خرید انواع پمپ آب خانگی ، انواع تجهیزات کارواشی و استخری و تجهیزات تاسیساتی شما را یاری می کند.

خرید پمپ آب و خرید پمپ آب خانگی با کیفیت و قیمت مناسب همواره جز ویژگی های مهم است اما اینکه ما برای خرید پمپ آب و خرید پمپ آب خانگی محصولی را تهیه کنیم که دارای خدمات و پشتیبانی باشد بسیار حائز اهمیت می باشد.

خرید پمپ آب خانگی و خرید پمپ آب با بهترین برندهای موجود در بازار

محصولات پمپ آب و خرید پمپ آب خانگی

پمپ آب به دستگاهی گفته می شود که برای افزایش انتقال مایعات یا برای متراکم سازی مایعات استفاده می شود.
توجه داشته باشید برای خرید پمپ آب و خرید پمپ آب خانگی باید کالاها دارای کیفیت ، قیمت مناسب و تامین خدمات باشند.

خرید پمپ آب به چند گروه اصلی تقسیم می شود

خرید پمپ آب خانگی ، خرید پمپ آب آبرسانی ، آتش نشانی ، کفکش ، شناور ، استخری ، کارواش ، پمپ لجن کش ، سیرکولاتور ، پمپ آب آبیاری و خرید بوستر پمپ آبرسانی
شرکت پایا گسترش خورشید تابان مطمئن ترین نمایندگی برای خرید پمپ آب خانگی و انواع پمپ آب می باشد.

از مشاوره رایگان ما برای خرید پمپ خانگی و خرید پمپ آب بهره ببرید و بهترین را انتخاب کنید.

از دیگر مباحث مهمی که در مورد خرید پمپ آب و خرید پمپ آب خانگی باید دانست

این است که نصب پمپ آب و پمپ آب خانگی باید توسط افراد متخصص این امر صورت گیرد.
امید آن است که روزی در کشور ما هم همانند جوامع پیشرفته ، انتخاب و خرید پمپ آب و پمپ خانگی دقت ویژه ایی شود.

کاربری پمپ آب خانگی

تقویت فشار آب (خانه) خانگی و آپارتمان با پمپ آب خانگی
افزایش فشار آب با پمپ خانگی
پمپ آب خانگی بی صدا یا پمپ آب خانگی کم صدا

فروش برترین برندها خرید پمپ آب و خرید پمپ آب خانگی

فروش و خرید پمپ آب و خرید پمپ آب خانگی پمپ شناور ، پمپ کف کش ، لجن کش ، پمپ آب سیرکولاتور ، پمپ آب استخری ، کارواش و پمپ خانگی و خرید پمپ آب و خرید پمپ آب خانگی

شرکت پمپ آب ابارا ، یکی از شرکت های زیرمجموعه کمپانی پمپ آب ابارا ژاپن ، با بیش از یک قرن سابقه و حضور سطوح نخست جهان در صنعت پمپ آب می باشد. شرکت ابارا با عرضه انواع پمپ های آب سانتریفوژ با آخرین تکنولوژی و دانش مهندسی روز بیش از شانزده هزار مدل مختلف، با پوشش محدوده ای از صنایع بزرگ نظیر صنایع نیروگاهی، نفت و گاز و پتروشیمی، شیمیایی، فولاد، آب و فاضلاب، سدسازی، کشاورزی، ساختمان، غذایی و دارویی و … تا صنایع کوچک و خانگی بازار ایران فعالیت نماید.

شرکت گراندفوس پیشرو در ارائه بهترین و مناسب ترین راه حل انتخاب انواع الکترو پمپ جهان گراندفوس با تولید سالانه بیش از ۱۶ میلیون پمپ به یکی از پیشگامان در عرصه تولید پمپ در جهان تبدیل شده است. پمپ های سیرکولاسیون گراندفوس با کاربرد گرمایش و تهویه مطبوع مانند سایر پمپهای سانتریفیوژ که برای مصارف صنعتی ، تامین آب استفاده می شوند.شرکت گراندفوس بالاترین بازدهی و بیشترین میزان صرفه جویی را در میان سایر پمپها داراست.

برای خرید به ادامه مطلب بروید

شرکت پمپ‌سازی لوارا (Lowara) از کشور ایتالیا وابسته به گروه صنعتی Xylem ،بزرگترین گروه صنعتی دنیا در زمینه تولید پمپ با سابقه درخشان می باشد.
شرکت Lowara بزرگترین مجموعه پمپ سازی جهان ، زمینه الکتروپمپهای ساختمانی، صنعتی، باغی و کشاورزی، تصفیه آب و فاضلاب می باشد که انواع چدنی، استینلس استیل، پمپ‌های زمینی، طبقاتی، سیرکولاتور، پمپ‌های لجن‌کش و کف‌کش، انواع بوستر پمپ های دور ثابت و دورمتغیر هوشمند می‌باشد.
با توجه به توانایی بالا، این شرکت قادر به طراحی و تولید پمپ های خود برای آبدهی تا ۵۰۰۰ مترمکعب در ساعت و تا فشار ۵۰ بار می باشد. در ضمن این شرکت قابلیت تولید تمامی رنج محصولات خود از مواد: چدن, کربن استیل, استینلس استیل و حتی استنلس استیل داپلکس مقاوم در برابر آب دریا را داراست.

برای خرید ادامه مطلب را بزنید

پمپ پنتاکس فعالیت خود را در زمینه تولید انواع پمپ از سال ۱۹۹۰ آغاز نمود و با توسعه و پیشرفت این شرکت در بازار ایتالیا بدون شک جایگاه ویژه ای در میان مصرف کنندگان پیدا نمود و در حال حاضر به عنوان یکی از برترین ها در زمینه تولید پمپ مطرح بوده و گردش مالی بسیار بالایی را در این زمینه ایجاد کرده است و در زمینه خرید پمپ آب و پمپ آب خانگی درخواست بالایی دارد

DAB نامی است که در صنعت پمپ به همراه کلماتی همچون کیفیت و تکنولوژی همراه می شود و بیش از ۳۰ سال به صورت جهانی حضور دارد. از سال ۱۹۷۵ در این صنعت حضور داشته و طراحی و تولید محصولات خود را بالاترین کیفیت و عملکرد همراه ساخته است

شرکت Wilo آلمان یکی از بزرگترین و برترین تولید کنندگان پمپ و سیستم های پمپاژ برای مصارف گرمایش ، سرمایش و تهویه مطبوع و نیز سیستم های آب و فاضلاب جهان است که در بخش گرمایش ، تهویه و سرمایش رهبری بازار را در دست دارد. این شرکت از سال ۱۸۷۲ در شهر دورتموند آلمان تاسیس شده، با بیش از ۱۴۰ سال سابقه در ۵۰ کشور دنیا حضور مستقیم دارد.

مسیری که مؤسس (Vinico Mettifogo) شروع کرده ما میخواهیم ادامه دهیم.کالپدا مثل یک خانواده ای شده که از سال(۱۹۵۹میلادی)در عرصه صنعت فعالیت دارد.امروزه ما شرکتی هستیم که سالانه در حال رشد است.نگاه همیشگی به آینده ما را به مرحله ای رسانده است که هم اکنون می توانیم در این زمینه یک منبع قابل اعتماد باشیم.

کمپانی SAER در سال ۱۹۵۱ توسط آقای CARLO FAVELLA درشهر GUASTALLA ایتالیا تاسیس گردید که از همان زمان دارای نوآوری هایی در زمینه تامین آب توسط پمپ ها و موتورهای شناور ساخت ایتالیا بوده است.این پمپ ها و موتورها جهت مصارف ساختمانی،صنعتی،آبرسانی،آتش نشانی،دریایی،معادن،سرمایش و گرمایش،شهرداری،نفت و گاز RO خانگی،کشاورزی،آبیاری و…به کار گرفته میشود.

گروه پمپ سازی پدرولو با ۳۰ سال تولیدات بیش از ۳۰۰ نوع پمپ آب از جمله الکترو پمپ آب خانگی و صنعتی , پمپ های کف کش و شناور و ست کنترل یکی از با کیفیت ترین و بی نظیر ترین تولید کنندگان این صنعت کشور ایتالیا می باشد و با صادرات به بیش از ۳۰ کشور جهان توانسته بازار پر رونقی برای خود ایجاد کند , متمایز شدن پمپ های PEDROLLO نسبت با سایر رقبا در مرحله اول شکل ظاهری پمپ آب و رنگ آن است و برای سفارش و خرید پمپ خانگی بسیار پر طرفدار بوده است.

برای خرید ادامه مطلب بیایید

شرکت SPERONI در سال ۱۹۴۶ تأسیس گردیده است . این شرکت دارای الکتروپمپها بسیار متنوعی می باشد که محصولات آن در ۱۲۰ کشور جهان مورد استفاده قرار می گیرد و دارای کارخانه ای بسیار مدرن در ایتالیا می باشد .

برای خرید به ادامه مطلب بروید
ادامه مطلب

گروه صنعتی دیزل‌ساز با بیش از چهار دهه تجربه در زمینه تولید، مونتاژ و واردات انواع پمپ، الکتروموتور، دیزل ژنراتور، آلترناتور، موتورپمپ، مکانیکال سیل، لوازم کشاورزی و شستشو و همچنین محصولات ساختمانی، با دارا بودن بیش از چهل نمایندگی مختلف از کشورهای اروپای غربی، ژاپن و چین ، با توجه توانمندی فنی و پشتوانه تجاری، آمادگی خود را جهت ارائه خدمات تجاری، فنی و مشاوره‌ای جهت تامین انواع کالاهای ذیل ، بخش صنعتی، کشاورزی و ساختمانی اعلام می‌نماید.
ادامه مطلب

شرکت Tianjin Elecmotor Co.,LTD. در سال ۱۹۹۷ تاسیس گردید و محصولات خود را با نام Stream وارد بازار کرد. تخصص این شرکت در زمینه طراحی, ساخت و تولید محصولات مکانیکی و الکتریکی می باشد. این شرکت همواره تلاش داشته است تا با توزیع و گسترش محصولات خود در سطح جهانی, خود را در بازار مطرح سازد.
ادامه مطلب

گروه پمپ سازی ونزو تولید کننده، پمپ آب از جمله الکترو پمپ آب خانگی و صنعتی، یکی از با کیفیت ترین و بی نظیر ترین محصولات کشور چین و حوزه خانگی می باشد و با صادرات بیش از چند کشور جهان توانسته بازار پر رونقی برای خود ایجاد کند , متمایز شدن پمپ های VENZO نسبت با سایر رقبا در مرحله اول شکل ظاهری پمپ آب و رنگ آن است.
ادامه مطلب

خرید پمپ خانگی و پمپ های خانگی برای این برند اهمیت دارد

پمپ آب دیانا در انواع متفاوت و با کاربردهای مختلفی ارائه میگردد.

شرکت پمپ هپی (HAPPY) کار خود را با مسئولیت محدود سهم صدور حرفه ای در تولید پمپ های آب در شهر،Taizhou شهر ونلینگ، ژجیانگ چین که به خوبی به عنوان “محل تولد پمپ آب” شناخته شده است شروع به کار کرد. پمپ هپی در سال ۱۹۹۷ تاسیس شد شرکت هپی همیشه با حسن نیت و روح ابتکار “نوآوری مستمر” پیشرو در صنعت مشغول به فعالیت و تولید می باشد این شرکت با مساحت ۱۵۰۰۰ متر مربع،استخدام ۵۰۰ کارمند از جمله ۱۰۰ پرسنل حرفه ای و فنی، و حجم فروش ۲٫۵ میلیون دستگاه و میزان فروش RMB300 میلیون نفر در سال گذشته است. پمپ های هپی به بیش از ۵۰ کشور صادر می شود.
ادامه مطلب

شرکت الکتروژن با هدف تولید انواع الکتروموتور های القائی سال ۱۳۶۸ تاسیس گردید و سپس سال ۱۳۸۰ با هدف توسعه فعالیت های تولیدی به مکان موجود واقع بزرگراه آزادگان، احمدآباد مستوفی نقل مکان نمود. در تعقیب اهداف تعیین شده و به منظور دستیابی محصولات با کیفیت، سرمایه گذاری بزرگی جهت استفاده از پیشرفته ترین ماشین آلات و تکنولوژی صورت پذیرفت. خطوط تولید شرکت کارگاه های تولیدی مختلف تجهیز گردیده است.
خرید ادامه مطلب

از سال ۱۹۹۳ مارکیوس، تولید و توسعه پمپ های انواع مختلف برای نصب و راه اندازی شناور و سطح. طول این سالها شرکت فعالیت خود را از تولید پمپ های متنوع برای کاربردهای کشاورزی شامل پمپ برای صنعت، زهکشی و فاضلاب. مارکیوس همواره برنامه فعال تحقیق و توسعه ، توجه خاص به نوآوری های تکنولوژیک، فرآیندهای تولید، تجزیه و تحلیل بازار و به حفاظت از محیط زیست کمک به یک کیفیت بهتر زندگی مشغول اند.
خرید ادامه مطلب

AMC بیش از ۲۰ سال است کسب و کار در تعمیر و نگهداری موتور، ژنراتور، ماشین آلات و دوار پمپ را اجرا کرده است.

در حال حاضر تجربه بزرگ و تخصص برای همه نوع، اندازه و علامت های تجاری.
علاوه بر این، ما همچنین ارائه خدمات برای حفظ تعادل، اصلاح، تعمیر و بازسازی و ساخت قطعات یدکی و قطعات اصلی است که استاندارد به عنوان تولید کنندگان خارج از کشور فراهم می کند. خدمات در محل نیز عملکرد فوق العاده ما یکی دیگر از جمله پیاده سازی، نصب و راه اندازی، قطعات یدکی جایگزین، و غیره

ادامه مطلب

شرکت پمپ آب گلانگ، یکی از بزرگترین تولید کنندگان موتور و پمپ آب در چین است. این شرکت دارای کارگاه های استاندارد مدرن برای بیش از ۶۰۰۰۰ متر مربع، مجهز به پیشرفته تولید و عالی، ماشینکاری و تجهیزات تست. این شرکت از کارکنان با تجربه و هوشمند، با یک مرکز تحقیق و توسعه، همیشه نگه داشتن چشم نزدیک بر روی آخرین توسعه محصولات و فن آوری نسبی، و یک سیستم تولید اداری کارآمد می باشد.
ادامه مطلب

SPC نامی است که در صنعت پمپ به همراه کلماتی همچون کیفیت و تکنولوژی همراه می شود و بیش از ۳۰ سال به صورت جهانی حضور دارد. از سال ۱۹۷۵ در این صنعت حضور داشته و طراحی و تولید محصولات خود را بالاترین کیفیت و عملکرد همراه ساخته است
ادامه مطلب

شرکت پارسین تولید کننده پمپ آب،پمپ خمیر کاغذ،مایعات نفتی،روغن داغ و…می باشد.
ادامه مطلب

پمپیران سال ۱۳۵۴ هجری شمسی با هدف تولید انواع پمپ برای مصارف شهری، کشاورزی و صنعتی تاسیس شده است. پمپیران از ابتدای فعالیت با انعقاد قرارداد انتقال تکنولوژی از شرکت KSB آلمان انواع محصولات خود را تحت لیسانس تولید نموده و باعث نهادینه شدن تکنولوژی پمپ و خرید پمپ آب خانگی در ایران شده است.
خرید ادامه مطلب

سوالات متداول و آخرین مقالات پمپ آب و خرید پمپ آب خانگی

پمپ آب بصورت ۲ مدل رایج ساخته می شوند، الف)پمپ آب کوپله مستقیم ب)پمپ آب کوپله غیر مستقیم.
در نوع پمپ آب کوپله مستقیم الکتروموتور و پمپ آب بدون هیچ واسطه بصورت مستقیم به یکدیگر وصل می شوند و این امر باعث مزایای بسیار زیادی می شود، که می تواند به بی صدا بودن پمپ آب، راندمان بالا موتور و بهینه سازی مصرف انرژی، کم شدن استهلاک بین پمپ آب و موتور اشاره کرد.
از جمله مزایای قابل توجه این پمپ های آب حداقل استفاده از فضا جهت نصب می باشد. دیگری اینکه این پمپ های آب با توجه به تکنولوژی کوپله مستقیم دارای عمر مفید بالایی می باشند. در کارخانجات صنعتی تولید پمپ آب می توان گفت ۹۰% محصولات به صورت فرآیند کوپله مستقیم ساخته می شوند.
پمپ های آب کوپله غیر مستقیم با توجه به اینکه دارای مزیت حداکثر آبدهی در سیستم های آبرسانی می باشند. اما نیاز به دقت کامل این موضوع هست که حتماً هنگام مونتاژ بروی شاسی کاملا به صورت موازی و هم تراز ساخته شوند که این عمل با دستگاه لیزر موازی و ساعت تراز قابل انجام هست همچنین ساختن شاسی با استفاده از آهن آلات با سایز مناسب نیز مهم می باشد. با توجه به اینکه این نوع محصول الکتروموتور و پمپ آب با واسطه کویلینگبه یکدیگر متصل می شود که الکتروپمپ در اثر غیر هم ترازی در قسمت کوپلینگ ها و بلبرینگ ها و شفت و در نهایت پروانه دچار آسیب جدی می شوند که این امر منجر به تعویض قطعات یاد شده می باشد. که در کارخانجات صنعتی پمپ آب ۱۰% محصولات با توجه به نیاز بازار به این شکل عرضه می شود.

سیل مکانیکی یا آببندهای مکانیکی (فیبر و فنر) از جمله قطعات صنعتی هستند که برای جلوگیری از نشت مایعات، جامدات و گازها به بیرون از سیستم پمپ آبرسانی و غیره مورد استفاده قرار می گیرند که شامل دو سطح صاف هستند که یکی ثابت هست که بروی سر پمپ و دیگری متحرک که بروی محور گردش پمپ قرار می گیرند و این امر باعث جلوگیری از نشت مواد گران قیمت، خورنده و خطرناک و مایعات سمی و گازها و آلاینده های سرطان زا و حتی سیالات که مشتعل و قابل انفجار هستند می شود در کارخانجات صنعتی پمپ آب از انواع سیل با مواد مخصوص از جمله سیلیکون، کاربراید و الماسه و غیره استفاده می شود که با توجه به نوع پمپ از ۰ درجه الی ۱۲۰ درجه سانتی گراد قابلیت عملکرد دارند و لازم به ذکر است که در کارخانجات صنعتی پمپ آب به این مسئله توجه ویژه ای می شود که این قطعه با کیفیت و استاندارد بالا در محصولات استفاده می شود.

از جمله مواردی که باعث معیوب شدن پمپ آب می شود؛
۱) عدم انتخاب صحیح پمپ آب
۲) سیال تحت پمپاژ مایعی بجز آب باشد
۳) کارکرد سیال بدون سیال و یا حجم کم سیال
۴) رعایت نکردن ارتفاع مکش مثبت بروی پمپ آب
۵) دما و فشار کاری بیشتر از حد مجاز مندرج در کاتالوگ فنی
۶) عدم نصب صحیح برقی و مکانیکی پمپ آب
۷) نوسانات برقی و عدم نصب و عدم رعایت موارد حفاظتی در تابلو برق
شاان ذکر است که در کارخانجات صنعتی پمپ آب از این امر مهم بصورت کامل به مشتریان محترم آموزش و آگاهی داده میشود.

با توجه به اینکه تا سال ۲۰۰۹ از الکتروموتورهای رایج القایی کهاز قدرت ۳۷۵ – ۰۷۵ KW تولید می شوند استفاده می شوند در اروپا با هدف کاهش مصرف انرژی و الکتریکی و دی اکسید کربن در سال ۲۰۰۹ قانون کاهش مصرف این دو مورد به تصویب می رسد لذا با توجه به اینکه کارخانه های بزرگ تولید الکتروموتور مجبور می شوند که محصولات خود را با فناوری های جدید در جهت کاهش مصرف تولید کنندکه این فناوری به نام IE می باشدکه مختصر کلمه International Efficiency هست یا همان راندمان بین المللی.
از این رو الکتروموتورهای فوق با فناوری IE2 و IE3 شروع به تولید شد و لازم به ذکر است که کارخانجات صنعتی پمپ آب در تمامی محصولات خود از این نوع الکتروموتور استفاده می کند.

انتقال انرژی در سیال که در توربوپمپ ها توسط پروانه صورت می گیرد، موجب تولید یک سری نیروهای هیدرولیکی می گردد که این نیروها در دو جهت شعاعی و محوری به اجزای گردنده پمپ (پروانه و شافت) وارد آمده و به وسیله بیرینگ ها به پوسته ثابت پمپ منتقل می شوند. این نیروها ناشی از تغییر جهت و امتداد سرعت و مقدار فشار سیال از ابتدای ورود به پروانه تا خروج از پمپ در قسمت های مختلف پمپ هستند و بسته به شرایط کار پمپ (تغییرات دبی و هد) ممکن است مقادیر و جهات مختلفی داشته باشند. این نیروها را می توان به دو دسته نیروهای شعاعی و محوری تقسیم نمود.
نیروهای شعاعی: در پمپ های سانتریفیوژ، سیال پس از خروج از پروانه و یا دیفیوزر به داخل یه جمع کننده وارد می شود و پس از جمع شدن از دهانه خروجی آن به بیرون هدایت می گردد. در صورتی که فشار استاتیک سیال در طول مسیر به تدریج تغییر یابد، فشار متغیری حول شافت بوجود خواهد آمد. اختلاف فشار در دو نقطه مقابل نسبت به محور، سبب ایجاد نیرویی می شود که به نیروی شعاعی معروف است.
در حالت کلی طراحی جمع کننده به طریقی صورت می گیرد که در دبی نقطه طراحی، نیروی شعاعی کمترین مقدار خود را داشته باشد. اما در دبی هایی غیر نقطه کاری، مقدار این نیرو ممکن است زیاد شود. بطور کلی در یک پمپ سانتریفیوژ میزان نیروی شعاعی به شکل ظرف جمع کننده و دبی عبوری از پمپ بستگی دارد.

در مقاله قبل پیرامون نیروهای اعمال شده به پمپ سانتریفیوژ در هنگام کار، به نیروهای شعاعی اشاره شده و رابطه ای برای محاسبه آن پیشنهاد گردید. در این مقاله به نوع دوم نیروهای وارد شده به پمپ که به نام نیروهای محوری معروف هستند اشاره خواهد شد.
برآیند همه نیروهایی که بر روی مجموعه در حال چرخش پمپ، در جهت محور ایجاد می گردد به نیروی محوری معروف است. در پمپ های سانتریفیوژ به دلیل وجود فاصله خالی بین قطعه ثابت و پروانه، فشار خروجی سیال به صفحه پشتی پروانه منتقل می شود. بعلت آنکه فشار در پشت پروانه به مراتب از فشار در قسمت جلوی آن بیشتر است نیروهای وارد به پروانه در راستای محور پروانه همدیگر را خنثی نمی کنند و نیرویی در راستای محور پروانه و بطرف دهانه مکش به پروانه وارد می شود.
همچنین در شروع راه اندازی و تا زمان رسیدن به سرعت نامی پمپ، ممکن است گردابه هایی در داخل محفظه پمپ شکل بگیرند که این گردابه ها می توانند نیروهایی اضافه را در راستای شافت پمپ ایجاد نمایند که از این نیروها هم بعنوان نیروی محوری یاد می گردد.
نیروهای محوری ایجاد شده بایستی توسط مکانیزمی دفع گردند در غیر این صورت اجزای پمپ پس از گذشت مدت زمان اندکی کارایی خود را از دست خواهند داد.

از زمان خرید پمپ تا زمان از رده خارج کردن آن، همواره هزینه هایی صرف سیستم پمپ و پمپاژ می شود. این هزینه ها را می توان به دسته های متنوعی تقسیم نمود.
به صورت سنتی به هنگام انتخاب پمپ، تنها هزینه های خرید، نصب و راه اندازی آن توسط مشتری محاسبه می گردد و معمولاً مجموع این هزینه ها از طرف مشتری بعنوان معیار انتخاب و خرید پمپ مطرح می گردد. حال آنکه علاوه بر هزینه های یاد شده، هزینه های دیگری نیز از زمان خرید تا از رده خارج کردن پمپ وجود خواهند داشت. این هزینه ها را می توان در قالب زیر دسته بندی نمود:
Cin = هزینه های اولیه
Cinst = هزینه های نصب
Ce = هزینه های انرژی
Cop = هزینه های کارکرد
Cmain = هزینه های تعمیر و نگهداری
Cdt = هزینه های عدم کارکرد
Cc = هزینه های زیست محیطی
Cv = هزینه های از رده خارج کردن

در شماره پیشین از مقالات آنلاین، بیان شد که از ابتدای روند خرید یک پمپ تا زمان از رده خارج کردن آن یک سری هزینه های از طرف خریدار پرداخت می گردد. به مجموع این هزینه ها، هزینه های دوره مصرف پمپ اطلاق می شود. در این مقاله به بررسی مهمترین موارد از مجموع هزینه های دوره مصرف پمپ پرداخته می شود.
از بین تمام هزینه هایی که بعنوان هزینه های دوره مصرف از آن ها یاد شد، مهمترین عوامل هزینه های مربوط به تامین انرژی (مصرف برق پمپ) و تعمیرات و نگهداری پمپ می باشد که بخش قابل توجهی از کل هزینه های دوره مصرف را شامل می شوند.
این در حالی است پمپ اب که بسیاری از خریداران گمان می کنند عمده هزینه پرداختی آن ها برای یک دوره کارکرد پمپ، هزینه اولیه خرید پمپ آب است. حال آنکه برق مصرفی پمپ اب در طی زمان کارکرد آن پس از گذشت چندین سال از عمر پمپ، بیشترین هزینه ای است که هزینه های مربوط به دوره مصرف پمپ را شامل می شود.

خدمات پمپ آب 100%
خدمات بوسترپمپ آب 100%
تجهیزات جانبی پمپ آب 100%
منابع تحت فشار پمپ آب 100%

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، خیابان طالقانی، بعد از خیابان مفتح، پاساژ دانش، طبقه سوم، واحد ۱۰

(ده خط ویژه) TELL/FAX: 88830031-88830032

EMAIL: info@pumpsab.ir

 

website: www[at]pumpsab[dot]ir